Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Lehetséges, hogy egy fiú meg...

Lestat_626 kérdése:

Lehetséges, hogy egy fiú meg egy lány, akik egypetéjű ikrek teljesen máshogyan nézzenek ki? Pl. Fiú: világosbarna haj, kék szem, lány: vörös haj zöld szem?

Figyelt kérdés
2014. márc. 29. 20:19
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen származhatnak egy apától, sőt, kifejezetten ritka, hogy különböző az apjuk:D

Egy férfi egy aktus során több millió hímivarsejtet juttat a nőbe. Ha véletlen a nőnek két petesejtje érik meg, akkor a két petesejtet két különböző spermium tudja megtermékenyíteni. De azok a spermiumok jellemzően ugyanattól az apától vannak.


Persze előfordulhat az is, hogy a nő két pasival szexel, mindkettő beleélvez, aztán pont úgy jön ki, hogy az egyik petesejtet az egyik, a másikat meg a másik apától származó termékenyíti meg, de azért ez igen csak ritka.


Egyébként többpetéjű ikrek amúgy is inkább lombik kapcsán szoktak "előfordulni", mert ilyenkor több megtermékenyített petesejtet ültetnek vissza, hogy legalább egy megmaradjon.

2014. márc. 30. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Vagy úgy, értem! Köszönöm szépen! :)

Esetleg a kétpetéjű ikrekről egy jó kis tanulmányt/írást, bármit valaki tudna ajánlani?

2014. márc. 30. 12:25
 13/17 A kérdező kommentje:
Óh, és még az lenne a kérdésem, hogy az lehetséges, hogy egy nő szexel egy pasival mondjuk reggel, aztán este egy másikkal, de mindkettő megtermékenyíti, aztán így lesznek kétpetéjű ikrei, 2 KÜLÖN apától? :) (remélem érthetően leírtam a szituációt :D)
2014. márc. 30. 12:33
 14/17 anonim ***** válasza:

Lehetségesnek lehetséges (írtam is korábban), de azért nem túl gyakori.

Alapból egy nőnek egy hónapban egy petesejtje érik meg, nagyon ritka az, hogy kettő. És akkor még erre jön az, hogy pont két külön férfi spermiuma termékenyítse meg azt a két petesejtet....


Alapból a kétpetéjű ikerterhesség elég ritka, leginkább az asszisztált reprodukció kapcsán fordul elő.

2014. márc. 30. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

@ 8 - 9.:

Én is köszönöm. Adandó alkalommal majd rákérdezek az illetékesnél. :)


Egy kis érdekesség:

[link]

:)

2014. márc. 30. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon szívesen:)
2014. márc. 30. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
65%

az egypetéjű ikerek sem totál egyfomrák,hogy miért?

Mert különböző környezeti hatások érhetik őket, nem esznek folyton mindenből ugyanannyit,és ugyanazt.

így nem lesz teljesen egyforma a fejlődésük!!!!!!

Egypetéjű iker vagyok :) és kb 2 cm-rel magasabb a tesómnál

Az arcunk se telejsen egyforma, nyilván hasonló nagyon hasonló vonásaink vannak,de nem teljesen egyformák!

2015. jún. 15. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!