Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Lehet e a végtelenségig semmi?

Lehet e a végtelenségig semmi?

Figyelt kérdés

Ez a kérdés akkor jutott eszembe, amikor azon elmélkedtem, hogy a halál után mi van. Oké meghalunk, ez tény, de akkor örökkön örökké semmi sem lesz? Nem fogunk soha többé érzékelni, mint földi lény? Itt most hagyjuk ki a lelket, csupán arra vagyok kíváncsi, ha már az ősrobbanás is történt egyszer, amit gyakorlatilag nem lehet megmondani, hogy mikor (mivel, az ősrobbanás előtt sem idő sem tér nem volt), akkor a halál után miért ne történhet egy olyan, hogy újjászületünk, valahol máshol, másik testben?


Ahogy nézem, erre a kérdésre nem kapok választ, ezért csak ezt teszem fel:

Ezzel a megközelítéssel: A "van" nem a "nincs" ellentéte, hanem annak hiánya, mi van ha a "nincs"-be megint töltődik "van"? Akkor nyilvánvalóan megint "van" (és akkor élet is van), de EZ LEHETSÉGES? Mennyire lehetséges az, hogy újra betöltődik és nem lesz hiány VALAMIBŐL (AKÁRMIBŐL), úgy az elméletben, mint a gyakorlatban?


2014. ápr. 5. 09:59
 1/8 anonim válasza:

Az emberek különféle anyagok összessége, minden egyes gondolat az agyban egy kémiai reakció, minden érzelem csak a hormonok miatt van. Nem létezik olyan hogy "lélek".

Nincs lélekvándorlás/reinkarnáció.

2014. ápr. 5. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Az utolsó bekezdésből egy szót sem értek, de igazából minden lehetséges. Nem vallja be, de a tudomány erről nagyon keveset tud, és nem is igazán tud ezzel a dologgal foglalkozni. Nem jelenteném ki olyan biztosan, hogy nincs lélek. Az ősrobbanás meg tipikusan egy olyan dolog, amivel a fizikusok betömtek egy olyan hézagot, amiről fogalmuk sincs, de ha az ember jobban belegondol, nincs sok értelme. A valóság az, hogy nagyon keveset tudunk még a körülöttünk lévő világról, térről, időről, az univerzumról. Ezt mint fizika hallgató mondom, nem mint ezo b*zi. Szóval bármi lehetséges, de ez pontosan az a kérdés, amit nem szabad megválaszolnunk, mert az Ember tragédiájában már megtanultuk, hogy ha tudnánk rá a választ, mi értelme lenne az emberi létnek? Semmi. Szóval ez majd kiderül, mikor el jön az ideje.
2014. ápr. 5. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Fizikus hallgató!Ott még nem jártok,hogy mi a legkisebb alkotó anyag?Maga a vákuum,így az agyi hullámok megmaradnak,még lebomlás után is!De az a vákuum csak azonos "anyagokat" tartanak össze.Ezt a világűrben véletlenül bebizonyították:),mikor kiborult a só és kezdett összeállni magától.Nem kellett porszívózni:)!Az "anyag" nem vész el...!A bolygók pontos közepén is hasonló dolog van,mint a világűrben,csak ezt súlytalanságnak nevezik.Az ősrobbanás csak engem bosszant?Fent írtam,hogy az anyag nem vész el csak átalakul>az anyag átalakul,de nem vész el!
2014. ápr. 5. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Utolsó te miről hadoválsz?

Nyugtassatok meg hogy nem csak én nem látok benne érzelmet

2014. ápr. 5. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
*értelmet
2014. ápr. 5. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Volt egy kérdés és volt egy SAJÁT válaszom!
2014. ápr. 5. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nos én nem a lélekről beszélek, hanem arról, hogy ha most minden embernek van egy-egy személyisége, és azzal érzékeli a külvilágot, akkor valójában csak ez az egy van? Nem úgy van, hogy az anyag nem vész el... Az előbbi tény alapján, akkor a mi szemléletünk is átalakulhat nem? Mivel "kémiai reakció" az egész, gondolom, ha felbomlik minden egyes molekulánk, és a földbe kerül, akkor előbb utóbb megint egy úgymond spermiumban köt ki az egyik molekulánk, ami maga mi vagyunk nem? Zagyvaságnak hangozhat, de én látok benne értelmet, nem kell feltétlenül léleknek is léteznie ahhoz, hogy mi éjünk, és én NEM BESZÉLTEM arról, hogy létezik is!
2014. ápr. 5. 22:45
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem kell ezt túlmisztifikálni, nagy valószínűséggel pontosan az lesz a halál után, mint a születés előtt.


"Nem vallja be, de a tudomány erről nagyon keveset tud, és nem is igazán tud ezzel a dologgal foglalkozni. "


Azt pl. egész jó lehet igazolni, hogy az elme az agyi folyamatok egyik terméke, innentől levezethető, hogy az agyi folyamatok megszűnésével és struktúrák felbomlásával az elme is megszűnik.


"Nem jelenteném ki olyan biztosan, hogy nincs lélek. "


Kijelenteni tényleg nem lehet, de igazolni se sikerült, elvben is megcáfolhatatlan, akkor mi a fenének foglalkozni vele?


"Az ősrobbanás meg tipikusan egy olyan dolog, amivel a fizikusok betömtek egy olyan hézagot, amiről fogalmuk sincs, de ha az ember jobban belegondol, nincs sok értelme. "


Hogy jön ide az ősrobbanás? Miért ne lenne értelme?

2014. ápr. 6. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!