Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Miért csak az embernek ilyen...

Miért csak az embernek ilyen fejlett az inteligenciája, az összes állat közül?

Figyelt kérdés

2014. ápr. 18. 21:53
 1/9 anonim ***** válasza:
Picit várni kell, aztán változhat a helyzet. A csimpánzok már használnak eszközöket.
2014. ápr. 18. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
3%
Azért mert az állatokat ösztönök vezetik viszont az emberek szabad akarattal rendelkeznek mert Isten így teremtette meg őket is és minket is az 1Mózes 1:26-28 ezt irja: "Majd ezt mondta Isten: „Alkossunk embert a mi képmásunkra és hasonlatosságunkra, és uralkodjon a tenger halain, az egek repdeső teremtményein, a háziállatokon, az egész földön, és minden földi csúszó és mászó állaton.” 27 És Isten megteremtette az embert a maga képmására, Isten képmására teremtette; férfinak és nőnek teremtette őket. 28 Isten ezután megáldotta őket, és ezt mondta nekik Isten: „Legyetek termékenyek, sokasodjatok, töltsétek be a földet és hajtsátok uralmatok alá; uralkodjatok a tenger halain, az egek repdeső teremtményein, és minden élő teremtményen, amely a földön mozog.” Ezért fejleteb az ember mint az állatok
2014. ápr. 19. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
54%
#2: Legalább a tudományok rovatból hagyjuk már ki ezt a vallási parasztvakítást...
2014. ápr. 19. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Sceptic

A 2-es legalább válaszolt a maga módján, de te is válaszolhatnál, ha van jobb válaszod.

Az összes többi állat, a legalább emberi inteligencia felé halad?

2014. ápr. 19. 21:28
 5/9 anonim ***** válasza:
66%

Rendben, legyen így.


Szerintem a Rózsaszínű Spagettiszörny, amelyik a Szaturnusz és a Jupiter pályája között kering a Nap körül (néha bemerészkedik a Jupiter pályáján belülre is), egyszer csak böffentett egy nagyot, mert elrontotta a gyomrát a napfénnyel, amivel táplálkozik. Kicsit sok napfényt evett, és ettől elrontotta a gyomrát szegény. De a böffentés sokat segített az állapotán, mert egy adag materializálódott napfényt sikerült felböffentenie. Ez a matéria egy olyan speciális struktúrába rendeződött, amely a böffentés kezdő lökésének energiájától hajtva, majd keresztezve a Föld pályáját belekerült annak vonzásába, majd sok eon után a légkör lassító hatására végül a Földre zuhant. Ezt éppen egy arra kószáló ősmajom találta meg, és annyira megtetszett neki, hogy haza is vitte a társaságának bűzös barlangjába. Volt egy haverja, akinek szokása volt mindent megrágni - egy óvatlan pillanatban a talált matériával szemben sem fogta vissza magát. Így aztán ez a szubesszenciális matériastruktúra bekerült a szervezetébe, amitől az hirtelen intelligenssé vált, felegyenesedett, a hüvelykujja végleg szembefordult a többi ujjával, és onnantól kezdve létezik értelmes ember a Földön. És mivel az összes matériát felzabálta, így más lénynek nem jutott belőle ezen a Földön, ezért csak az ember intelligens a bolygón.


Tessék, megfelelő a mese? :) Nem tartalmaz ez sem nagyobb badarságot, mint a #2-es által írt sztori... Annyi a különbség, hogy azt többen ismerik. De legalább írtam én is valamit, ahogy kérted, válaszoltam a magam módján.

2014. ápr. 19. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Sceptic

A te magyarázatod még annyit sem ér mint az övé, akkor tehát még olyan szinten sem vagy mint ő, ezért nem értem miért tartod külömbnek a sajátodat.

2014. ápr. 19. 22:17
 7/9 anonim ***** válasza:
31%

Miért nem ér annyit a magyarázatom? Mi alapján döntötted ezt el? :)

(Egyébként nem tartom különbnek, egyforma hülyeség mindkettő. De én legalább beismerem - és különben is, Te követelted ki, hogy írjak valamit. Hát írtam.)

2014. ápr. 19. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
16%
Az én válaszom a Biblián alapszik, és a Bibliát a világon mindenütt elismerik. a tied min alapul? Mert értelme az nincsen.
2014. ápr. 24. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 fairi1 ***** válasza:
60%

"Az én válaszom a Biblián alapszik, és a Bibliát a világon mindenütt elismerik."

Ám attól még nem lesz igazabb vagy jobb a válasz.


Valódi kérdésre meg egyszerű a válasz, minden más intelligens lény kiirtottunk. Volt olyan időszak amikor több hominida is élt egyszerre velünk, de "rejtélyes" módon az összes eltűnt mikor Homo sapiens sapiens betette oda a lábát.

Még saját fajtánkat se bírjuk elviselni, akkor egy másik fajú intelligens lényt hogyan tűrnénk el??

[link]

Kis okos törpe emberszerű lényeket meglátták indonéziaiak őse, nem is merem elképelni mi történhetett.

2014. ápr. 25. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!