Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mi a nyári időszámítás előnye?

Mi a nyári időszámítás előnye?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy energiamegtakarítás, stb. Inkább a következőre lennék kíváncsi:

Eredetileg volt a "rendes" időszámítás, bevezették a nyári-t azzal, hogy tavasszal a mutatót 1 órával előre állították. Ezzel nem nyernek sokat, hiszen nyáron egyébként is "meghosszabbodnak" a nappalok.

Sokkal többet nyernének akkor, ha az "rendes" időszámítást ősszel módosítják úgy, hogy bevezetik a téli időszámítást, vagyis ősszel a óramutatót 1 órával visszaviszik. Jobban igazodna a téli szűkös napsütötte órákhoz.



2014. ápr. 30. 21:08
 1/8 anonim ***** válasza:
64%
Tévedsz. A nyári időszámítás nélkül este 1 órával tovább égetnék a villanyokat, hiszen még így is sötétben fekszenek. Ugyanakkor reggel még a nagyon koránkelők számára is világos van, ha nem állították volna át, akkor is. Télen 8-9 órát van világos, tehát az emberek mindenképpen sötétben kelnek és nyugszanak, ott nincs min spórolni.
2014. ápr. 30. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
41%

Vitatott dolog a nyári időszámítás. Sokan a koránkelők ( pacsirták ), és éjszakázók ( baglyok ) ellentétére vezetik vissza.

Megpróbálom humoros formában összefoglalni.

Szólt a pacsirta:

- Mindenki keljen korán!

- Aztán, ha este megfájdul a hasikád, reggelig jajgatsz. Hacsak az éjszakai ügyelet nem segít.

Válaszolta a bagoly.

- Tavasszal állítsuk előre az órákat!

- Ne piszkáld, mert elrontod!

- De így rengeteg villamosenergiát lehet spórolni.

- Aztán kamatostól el is pazarlod, mikor karácsony előtt mindent teleraksz díszvilágítással.

- De a statisztika bizonyítja, hogy jelentős az energiamegtakarítás.

- Csak annak a statisztikának hiszek, amit magam hamisítottam. Ezt Churchill mondta. Egy légkondi többet fogyaszt mint egy szakajtó kompakt-fénycső.


Hiába érvelt a bagoly a pacsirták többen voltak. Mérgesen huhogva nekiállt a fúziós reaktor vezérlőblokkját forrasztgatni. Egy reggelre majd elkészül.

2014. máj. 1. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon jó, szerepel benne a nyári időszámítás is, csak nem tudom, mi köze hozzá. A"nyári időszámítás" szavak bármelyik mesébe betehetők értelmesen, ettől még nem magyarázzák azt.
2014. máj. 1. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
57%

Itt korrektül összefoglalják a dolgot:

[link]

2014. máj. 1. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
70%

Nem a nyári időszámítás bevezetése a rossz. Egy-két hetes átállási idő után persze. Bár addig...

A visszatérés a normál időszámításra rossz, amikor 16 órakor már sötét van. A gyerekek sötétben mennek haza, mert 16-ig iskola.

2014. máj. 4. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Némi infó.:


[link]


[link]


[link]


[link]

2018. szept. 30. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
52%

Továbbá a gyerekek sötétben indulnak el, mert télen a nappal hossza 9-10 óra, és nem alszunk 14-15 órát.

Itt nem az óraátállás a probléma, hanem a nyavalygás kellemes.

Akinek pedig rövid a téli nappal, költözzön az egyenlítőre, vagy évente kétszer az északi és déli féltekére.

2018. szept. 30. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
59%

# 7


Azt sem ártana ám megérteni hogy a gyerekek vidéken eddig is sötétben mentek suliba, sőt emlékszem gyermekkoromban is úgy mentünk, a villany meg úgyis kapcsolva volt egész nap, reggel mert még nem volt elég világos, utána meg mert a nappalok télen egyébként is sötétek :)

És nem mindenki ér be suliba 10-15 perc alatt mint a Pöstiek, igen, vidéken ez 30-60 perc is lehet, szóval sötétben indulnak ha a téli marad is...


Persze megérteném én a te érvelésed is,

de ennek két oldala van


TÉLI:

A gyerekek jelentős része ahogyan eddig is, nagyrészt sötétben indulnak és sokan sötétben érnek haza


NYÁRI:

Kicsit több gyerek indul sötétben, és több gyerek is ér még úgy haza hogy bizony világos van, esetleg még ki is tudnak menni játszani úgy hogy nem sötét van, és nincsenek hónapokig minden este a lakásba zárva mert jaj kint sötét van már.


Nem tudom, én a gyerekem valahogy jobban féltem az esti sötétben mint a reggeliben, és mivel én is kelek korán ezért látom is hogy reggel kevesebb az alkesz meg mindenféle veszély az utakon mint este.



És ha már az iskolások a példa, ugyan melyik jobb nekik, ha a nyári-szünetben lefekszenek mondjuk 11-éjfél körül és már 3-kor hasukra süt a nap? :) mert bizony ez járna a téli megtartásával...

Jó, tudom, lehet itt mondani hogy szereljenek fel redőnyt, de senki ne turkáljon már a szülők zsebében hogy van-e miből...


Nem utolsó sorban, a napfény avagy a világos legjobban történő kihasználása nem csak a felnőttek de a gyerekek érdeke is, és kétségtelen hogy a legtöbb világos óra akkor érhető el ha a nyári marad, ezt a fentiek egyik táblázatában is jól látni, és ez már nem csak kellemes kérdése, ez már egészségügyi tény is. :)

2018. okt. 2. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!