Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Angol középfokú nyelvvizsgára...

Zicu kérdése:

Angol középfokú nyelvvizsgára készülök. Ki milyen típusú nyelvvizsgát csinált? Előnyök, buktatók érdekelnének leginkább.

Figyelt kérdés
2014. máj. 6. 09:44
 1/5 Tengor ***** válasza:

ECL-el kezdtem. Az érthetőségre mennek és nem a nyelvtanra.

Az írásbeli elsőre ment, a szóbeli 3-adjára sem. Aztán csináltam egy szakmai nyelvvizsgát, az ment elsőre.

2014. máj. 6. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Wadmalac ***** válasza:

Én még a Műegyetemen csináltam.

Mai agyammal az akkori tudásomat elégtelennek minősíteném, mégis meglett.

Nagyon lényeges pont a folyamatos beszéd képessége az még ihbákkal is jobb szubjektív hatással van a vizsgáztatókra, mint egy helyes, de szenvedő, akadozó, rossz kiejtésű beszéd.

Sok szóbeli gyakorlás kell.

Nem szövegek betanulása és elhadarása, hanem valódi beszélgetés rutinja. Ehhez mindenképpen kell nyelvi gyakorlótárs.

2014. máj. 6. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

ECDL-t csináltam én is, nekem a szóbeli rész szóbeli része (tehát a tényleges beszéd) 100% lett, az egész meg 89.

Amit javasolni tudok az a sok-sok angol nyelvű film/sorozat/zene és egy kis gyakorlás. (Nyelvvizsgafeladatokat csinálj!)

G.

2014. máj. 6. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

GEnius, az ECDL nem egy számítógép-használói bizonyítvány?

Egyébként köszönöm szépen a válaszokat. Utánanézek akkor ennek az ECL-nek. :)

2014. máj. 8. 15:40
 5/5 anonim ***** válasza:

De, az, sok volt az oxigén tegnap...

TELC akart lenni.

G.

2014. máj. 8. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!