Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » 3kg 100 °C-os vizet 100 °C-os...

3kg 100 °C-os vizet 100 °C-os vízgőzzé alakítunk. Mennyivel változik a víz belsó enegriája? ( a víz forráshője 2260kj/kg )

Figyelt kérdés
2014. máj. 26. 05:14
1 2
 1/11 anonim válasza:
6780 kj?
2014. máj. 26. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

leirnád nekem hogy ez hogy jött ki? :)

mert akkor lehet meg is érteném, de köszönöm:)!

2014. máj. 26. 09:48
 3/11 Silber ***** válasza:
Így: m*c, ahol "m" a tömeg (kg), "c" pedig a párolgáshõ (kJ). Nem egy bonyolult mutatvány.
2014. máj. 26. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Silber ***** válasza:
*kJ/kg
2014. máj. 26. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
tudom, csináltam már ilyen feladatokat:)! csak ez most kifogott rajtam, mert házi dolgozatot kaptunk csomo ilyen feladatbol. és oda le kellene irnom a kiszámításának menetét, az adatokat, azt hogy mit szorzok mivel...stb. és ez nagy kérés lenne ha ezt a menetet leirnéd nekem? :$ örökké hálás lennék!:)
2014. máj. 26. 10:24
 6/11 Silber ***** válasza:

Ember, megnézted egyáltalán a választ, vagy csak ránéztél a szövegre és kevesellted a sorok számát amit esetlegesen bemásolhatnál majd a "saját munkádba"? Miféle levezetésről beszélsz? Ez egyetlen kéttagú szorzás, mi magyaráznivaló van ezen?

Ha nem lehet értelmezni ezt a hihetetlen bonyolult egyenletet, használhatsz dimenzióanalízist is:

A belső eneriga mértékegysége J, a tömegé kg, a forráshőé (igen, ezt másképp párolgáshőnek, kondenzációs hőnek vagy látens hőnek is nevezik) J/kg (ezek tetszőleges prefixumokkal meg is szorozhatóak). El lehet gondolkodni, hogy kJ-ból és kJ/kg-ból hogyan lesz J? Hát persze, össze kell szorozni őket! Mivel kg*kJ/kg esetén a kg/kg=1-et ad (ergó kiesik), és máris J mennyiséget kapunk ami pont passzol a belső energiához. J=kg*J/kg.

Ha házi dolgozatot kaptatok akkor pedig egészen biztosan nem tudtok még semmit a termodinamikáról, miszerint:

dU=∂w+∂q, és ha dp=0 (ami nem volt megadva a feladatban) akkor dU=∂q, azaz elvileg a teljes hőmennyiség a belső energia növelésére fordítódik. Lehetne ilyenről még oldalakat írogatni, de szerintem teljesen felesleges.

2014. máj. 26. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

bocsánat, hogy teljesen hülye vagyok ehhez a feladathoz,

hiába egyszerű nekem nehéz, mert még csak most tanuljuk ezeket.

2014. máj. 26. 10:49
 8/11 Silber ***** válasza:
Ez nem hülyeség, hanem nemtörődömség kérdése. Ezt alátámasztandó te magad írtad: "tudom, csináltam már ilyen feladatokat:)!". "TUDOM!".
2014. máj. 26. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
én probálkozom.!
2014. máj. 26. 10:56
 10/11 anonim ***** válasza:

Forrás során a víz hőt vesz fel, hőmérséklete nem emelkedik, mert a felvett energia a vízmolekulák közötti, ugyan gyenge, de mégis létező, kölcsönhatások szétszakítására fordítódik. Gáz lesz belőle, a molekulák szabad állapotba kerülnek (pozitív energia), míg a vízben a molekulák kötött állapotban voltak (negatív energia).


m tömegű folyadék forrásponton történő teljes elpárolgásához szükséges Q hő egyenesen arányos a folyadék m tömegével és függ az anyagi minőségtől:

Q = Lf*m


Lf: egy anyagi állandó, neve forráshő. Mértékegysége J/kg (SI egység)


m = 3 kg

Lf = 2260000 J/kg

------

Q = ?


Q = Lf*m

Q = 2260000 J/kg * 3 kg

Q = 6780000 J = 6780 kJ


(Nem kioktatni kell a kérdezőt, hanem oktatni.)

2014. máj. 26. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!