Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Milyen orvosnak lenni?

Milyen orvosnak lenni?

Figyelt kérdés
nagyon érdekes szakmának tartom és eléggé érdekel.Szeretnék orvosnak tanulni de jó lenne ha v.ki beszélne róla nekem aki jártasabb a témában. Még 2 évem van a gimiből és el kellene döntenem ,hogy a szakmámhoz milyen fakultációs tantárgyat kell fölvennem.Szóval aki orvosnak tanul vagy van közeli rokona aki annak tanul az kérem kommenteljen vagy írjon privibe!!! :) előre is köszönöm :)

2014. jún. 24. 20:19
 1/2 reptoid ***** válasza:

Én annak tanulok, illetve a szüleim is azok.


Őszintén szólva érdekes pálya, nem vitás, de pl család terén nem biztos, hogy túl jó döntés. Én személy szerint többet voltam együtt a dajkával meg a takarítónővel, mint anyával, mikor kicsi voltam, olyan sokat dolgozott. Illetve még most is, pl egy általa főzött étel jelenleg is ünnepszámba megy nálunk. Apát még annyit se láttam, amikor pedig itthon volt, csendben kellett lenni, mert aludt, pihent (azt is csak altatókkal) az ügyletek miatt. Persze cserében sikeresek, "jól megy a bolt", mindent meg tudtak nekem adni, értem ez alatt pl a jó iskolákat, tényleg azt kezdhettem magammal, amit akartam.


Ha mondjuk a házastársad nem orvos lesz, akkor lehet könnyebb lesz a helyzet, bár az lehet pont más problémákat szülne, mindenesetre ahogy végignézek az ismerőseinken, aki orvos, annak orvos a férje, felesége is, szóval ez az általános.


Szerencsére nálunk családi problémák egyébiránt nem nagyon vannak, de sok ismerősnél olyan dolgok fordulnak elő, amiket - hogy is mondjam - nem feltétlenül az orvosokból néznél ki. 1) nem azt mondom, hogy ez minden orvosra jellemző 2) simán lehet, hogy ezek a dolgok mindenkire jellemzőek vagy nem kiugróak az orvosoknál, csak én látok egy bizonyos réteget (pl most az orvosokat), és csak nekik, illetve a munkájuk okozta stressznek tulajdonítom ezeket.


Személy szerint én ilyet biztosan nem kívánnék magamnak vagy a családomnak, nem is feltétlenül tervezem, hogy praktizálni fogok.


Na de nem akarom elvenni a kedved, maga az egyetem csudijó, én pl nagyon szeretem, szerettem, rengeteg érdekes, hasznos dolgot tanulhattunk meg, amik közül sok mindent szerintem mindenkinek jó volna tudni, mégsem adatik meg, szóval van sok előnye is.

2014. jún. 25. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ez egy messzire vezető együttélési probléma. Az orvosok (és néhány más értelmiségi szakma) egyik alapproblémája, hogy a rossz szervezésű rendszer (itt egészségügy) miatt a szereplői nem tudják jól szervezni egyéni életüket. Ezért itt a legnagyobb aránya az úgynevezett kulcsos gyerekeknek, és itt a legtöbb deviáns gyerek. A szülőszerep hiánya miatt.


A társadalom pocsék állapotát mutatja, hogy a fiatalok elkezdtek megélhetés szerint szakmát keresni, és teljesen mellőzik a szükséges emberi feltételeket, vagy az egyéni érdeklődést. Ennek az lesz a következménye, hogy kiégett emberek lesznek az adott szakmában (amely ezáltal folyamatosan züllik). Ha ugyanis a szakmád nem ad egyúttal élvezetet is a munkavégzésben, akkor elég hamar utálni fogod.

Gondold végig egy orvos jó munkavégzésének egyéni feltételeit. Nemcsak azt, jó eredménnyel végezte-e el az egyetemet, sőt ezt kevésbé. Rutinból lehet kaszálni, lapátolni, de minőségi gyógyítást végezni nem.

2014. jún. 25. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!