Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Kezdjük azzal, hogy az égen...

Vashiri6562 kérdése:

Kezdjük azzal, hogy az égen vannak csillagok amik világítanak. De k**baszottul nem annyira hogy kiégjen a szemem vagy épp annyira hogy hunyorogjak miatt. Szóval, én láttam valamit ami világított az égen kéken/zölden/sárgán is lehet meg fehér is volt?

Figyelt kérdés
Szóval mit láttam? Utána néztem a témának és ez nem Szíriusz volt?? Ja és még láttam valami atom sebbeséggel menő csillagot majd eltűnt kettő villanás után. Mit láthattam??

2014. aug. 3. 01:04
 1/1 anonim ***** válasza:
A szítiuszt most nem... Az nem nagyon látható a nyári égen. A nagykutya csillagképben van az orion "alatt" fogod megtalálni... Mitől pislákolhat színesen? A légköri szennyeződés stb az oka. Legi kább a horizont felé tapasztalhatod ahol több rossz levegőn keresztül nézel át. A hő (ami visszaverődik a földről) sem használ. A zeniten nem annyira tapasztalhatod ezt. Mit láttál? Valószínű hogy az iss t. A nemzetközi űrállomást. Annak "szokása" gyorsan menni, hirtelen a napfényt rendkívüli móron (csillagokhoz stb hez képest) visszaverni, majd "eltűnni" ha nem világít már olyan szögben a nap. Am sok helyen olvashatsz ezekről hogy mit miért, hogy.
2014. aug. 3. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!