Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A klasszikus zene tényleg...

A klasszikus zene tényleg segíthet a tanulásban, javíthatja a memóriát vagy csak ez is egy szimpla bullshit? Klasszikus zenének van valami hasonló esetleg más hatása?

Figyelt kérdés
2014. szept. 7. 20:33
 1/7 anonim ***** válasza:
Állítólag igen, bár én nem próbáltam.
2014. szept. 7. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A zenetanulásról:

users.atw.hu/alabardos/irodalom/zenetanulas.doc

[link]

[link]

Érdemes korán kezdeni.

2014. szept. 7. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Növényeknél és szarvasmarháknál voltak kísérletek. Az eredmény az lett, hogy a klasszikus zene hatására nagyobb terméshozam/több tej.

Én ezt nem tartom hiteles eredménynek. Az állatot frusztrálhatta a heavy metal, míg a klasszikus zene nem, ez befolyásolhatja.

Én chillout mellett szerettem tanulni. Úgymond nem kell rá figyelni, mégis ott motoszkál a fejemben, emellett tudok foglalkozni azzal, amivel szeretnék. Például rap zene hallgatásnál elvonja a figyelmem a szöveg. Figyelni kell mit mond az előadó, erre akaratlanul is rááll az agyam, azaz hátráltat a tanulásban.

Egyébként meg lényegtelen. Ami érdekel, azt megtanulod, emlékezni fogsz rá 20 év múlva is, amit nem szeretsz, azt nem tudod tanulni, csak magolni. Persze születhet belőle jó teszteredmény, de egy hét múlva már nem tudnád elégségesre megírni a tesztet. Legalábbis nálam ez van. Ami érdekel, azt úgymond tanulnom sem kellett, megragadt, ami nem érdekelt, azt meg igazából le$z@rtam, kettesre összepuskáztam, nekem az elég volt az útálom dolgokból. Soha nem tudták eldönteni, hogy jó tanuló voltam-e, mert reál tárgyakból (matematika, fizika, elektronika, programozás) penge voltam, 4-5-ös átlaggal, míg humán tárgyakból (történelem, irodalom) küzdelem volt összehozni a kettest...

A nyelvtan kivétel volt, mert a programozás szeretete miatt megértettem az úgymond szintaxisát, ezért én reál tárgyként kezeltem.

2014. szept. 7. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
Nem ! Marhaság. Jarre az ami javítsa a memóriját http://www.youtube.com/watch?v=2CAPQ1PPZLQ
2014. szept. 8. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Azt mondanám, hogy lehetséges, de szerintem akkor van értelme, ha élvezed és szereted az adott zeneművet! :D Különben csak ezért ne hallgass zenét! A zene nem azért van, hogy ne legyen csönd! :)
2014. szept. 8. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Tom Benko ***** válasza:
100%
Próbáld ki klasszikus black metallal... >:)
2014. szept. 30. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 fruzsikaaaaaa válasza:
Ha játszol valami hangszeren akkor a koncentrációdat javítja .De ha hallgatod akkor lenyugszol tőle .Szerintem a klasszikus zenében kifejezhetőbbek az érzések
2015. jan. 25. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!