Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Sudoku rejtvényt milyen...

Sudoku rejtvényt milyen módszerrel, stratégiával fejtitek meg? Hogyan? Metropol-ban lévőt mennyi idő megfejteni?

Figyelt kérdés
Én (lehet elég béna vagyok) kb. 1 órán át fejtettem a Sudoku-t (Metropol). Módszerem: felírom kis számokkal a négyzetekbe, hogy milyen számok lehetnek ott, majd folyamatosan kizárom azokat, amelyek már nem lehetnek az adott rubrikában. Kicsit lehetnének nagyobbak a négyzetek. Néha el-elnézek egy-egy számot (nem veszem észre), vagy elfelejtem kihúzni a lehetségesek közül, ami ki kéne és ezért így eléggé el tud húzódni a fejtés. Sokszor talán elkezdeni a legnehezebb. Én ott szoktam kezdeni, ahol több szám van megadva az adott rubrikához kapcsolódó sorban, oszlopban és négyzetben. Így több számot ki tudok zárni. Ált. a közepén van ilyen lehetőség. De vannak nagyon nehéz Sudoku-k is, amelyekben alig van pár szám. Nektek mi a véleményetek, tapasztalatotok, módszeretek, ötleteitek, javaslataitok? Köszi!
2010. jan. 20. 22:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Én kizárásos alapon futok végig sorokon oszlopokon és rész-négyzeteken. 1 mindig van (ha nem lenne akkor egy olyannal érdemes kezdeni ahol csak 2 opció van és mindkettőnek neki futni, ha szerencséd van az első volt a helyes...) szóval ha 1 van az rögtön változtataja a felállást így megint sor, oszlop, kisnégyzet ellenőrzés. Ez gyakorlatilag olyan mint a Te módszered csak fejben és csak a biztosakat. Most megcsináltam egyet,hogy lássam, 3as szintűt itt 1 helyen volt mikor már csak 2 lehetőség volt mindenütt, de az hamar megoldható volt, nekem kb. 5 perc volt.
2010. jan. 20. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudsom, meg sosem gondolkodtam el rajta hogy hogyan is mukodik ez:p Nem mutatnal kepen hogy kb. milyen nehezsegu feladvanyok vannak a Metropolban?

Nem tudom mennyi az atlagom, de egyre pontosan emlekszem: Golyataborban az volt a feladat hogy kozosen (kb6an) oldjunk meg 1db sudoku feladvanyt. Elkezdtem nevetni mikor meghallottam, a tobbiek pedig csak neztek hogy mit nevetek. Aztan a vegen mar mindenki nevetett (a mi csapatunkbol) mert 5 perc 34 masodperc alatt megoldottam (a tobbiek azt se tudtak hogy kell megfejteni). Az utolso csapatnak kb. 2 ora kellett, ezert szorakoztunk mi olyan jol:D Szoval azt hiszem nekem ez a rekordom. De altalaban ennyi ido alatt oldom meg oket. Ha nehezebb kell 15, 20 perc, de nem tobb.

Nem irok be soha semmit elore, se picibe, se halvanyan. Csak akkor irok be egy szamot ha biztos vagyok benne hogy az jon oda. Sokaig sudokuztam suliban oran:p ugy egy evig, ugyhogy szerintem a gyakorlas sokat szamit. Ha tobbet csinalod egyszeubben es sokkal hamarabb atlatod az egeszet:)

2010. jan. 20. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Jaja, tenyleg sok mulik a gyakorlason. Minel tobbet csinalsz, annal gyorsann lesz a szemed. :)

Amugy en mindig szamonkent megyek. Megnezem, hogy milyek nagy negyzetben van/nincs 1es, ahol nincs, oda hova tudnek irni. Es mindig csak a biztosan irom be. Aztan a 2es, 3as, stb. Aztan megnezem a sorokat, oszlopokat, ahova mar csak 1 vagy 2-3 szam kell. Aztan elolrol az egeszet. :)

Egy ideig en is ugy csinaltam, mint te, kis negyzetbe minden szamot, de sokkal hosszabb volt, es bonyolultabb is. Probald ki ezeket a taktikakat, amiket irtunk, es hajra! :)

2010. jan. 20. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Itt egy egyszerű robot-módszer:


Megkeresed az összes 1-est (minden 3x3-as négyzetben egy db, összesen 9 lehet), és a velük egy sorban/oszlopban már nem lehet több 1-es, valamelyik 3x3-as négyzetben pontosan egy olyan üres hely lesz, amit így nem zárhatsz ki. Oda kerül az 1-es.

Aztán ezt végigcsinálod az összes számmal (akár találsz vele újat akár nem) és utána kezded elölről.


Metropolos sudoku-t ezzel mindig meg lehet oldani, viszont találkoztam már máshol olyan nehezebb fajtával ahol ez már nem vált be.

2010. jan. 20. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Én régen fejtettem kézzel sudoku-t, egy ideje nem köt le, azóta ha valamiért mégis rámjön akkor bepötyögöm a megoldóprogramomba, és az megfejtni nekem (visszalépéses keresést használ amúgy). De úgy fejtettem még amikor, hogy megkeresem az egyértelműeket, amíg találok (tehát ahol kizárásos alapon csak egy lehetséges), aztán ha már ilyet nem találok, akkor elkezdek egyre mélyebben feltételezni (tehát pl ha van két négyzet, és mindkettőben ugyanaz a két szám lehet, akkor felteszem az egyik variációt, aztán a másikat is, és ha van egy közös következmény, akkor az biztos, mert az egyik variáció biztos bekövetkezik).
2010. jan. 21. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
én megkeresem azt az egy mezőt, ami biztos. tehát azokat nézem, ahol a legtöbb szám megvan. de a barátom a fennt leírt módszerrel csinálja, tehát egyesével végigmegy a számokon és kitölti a biztos mezőket.
2010. jan. 21. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
2010. jan. 22. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
51%
ha igazán nehéz sudoku-t akartok megoldani (nem olyanokat, amik az újságokban vannnak) akkor ezekkel nem sokra mentek.vannak elég durva megoldási módszerek, youutube-on találni is róla videókat pl. x-szárny stb.
2010. júl. 25. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
A visszalépéses keresés akármilyen sudokuval elbánik ;)
2010. júl. 25. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

Ez a videó is angol, de szerintem meg lehet érteni:

http://www.youtube.com/watch?v=0wd0Cu6dpic

2012. ápr. 8. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!