Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Túrázáshoz milyen távcsövet...

Túrázáshoz milyen távcsövet ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Pentax 8x21 Jupiter III lenne a kiválasztott ( [link] ).

Ilyen árkategóriában tudtok jobbat ajánlani?

Esetleg másik márkát kellene választanom vagy jó a Pentax is?


Köszi!



2014. okt. 7. 20:49
 1/4 anonim ***** válasza:

Mármint a 6 vagy 10 ezer forintos árkategóriában?


Amúgy azt nézd meg egy boltban, hogy szépen finoman tudod-e állítani rajta a csavarokat, nem-e lötyögnek rajta valahol az illesztések. Ha ilyen szempontból jó, szerintem nyugodtan megveheted. Ez már élvezhető képet ad, ha csak a táj részleteiben akarsz gyönyörködni.

2014. okt. 7. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Hát igen, a kedvezmény is vonzó volt... Max. 10ért vennék és ezt most 10 helyett 6ért adják...

Maga a Pentax távcsőben is erős vagy más márka jobb lenne?

2014. okt. 7. 21:24
 3/4 tsirche ***** válasza:

A 2,1 centis optikától túl sok jóra ne számíts.


[link]


Ezt 10K HuF-ért adják, 10x50-es, bár méretesebb jóval (ha esetleg az is szempont). Mondjuk arra számíts, hogy ez az árkategória elég sok kompromisszumot is jelent.

2014. okt. 8. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem egy 8×30-asom van, és szeretek vele nézelődni, ebből gondoltam, hogy a 8×21-es is jó lehet, ha rendesen összerakják. (Mondjuk így belegondolva az csak feleannyi fényt szed össze…)
2014. okt. 8. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!