Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Miért maradhatott ilyen kevés...

Miért maradhatott ilyen kevés infó erről a hercegről?

Figyelt kérdés

volt Szent László királynak egy testvére egy herceg, akiről meglepően kevés információ van [link]


róla miért maradhatott ilyen kevés? írják a linkelt cikkben is hogy életfolyásáról szinte semmi sem maradt fenn, se utódai, semmi. én nem is tudtam sokáig a létezéséről. egyszer hallottam egy történésztől megemlíteni hogy László testvérének segített sereget gyűjteni. lehet hogy ő is részese volt a közéletnek, tartotta a kapcsolatot a testvéreivel és lett volna említendő dolga a történelmünknek csak valamiért nem jegyezték le? mi lehet ennek az oka?


2014. nov. 7. 20:02
 1/2 anonim ***** válasza:

Szerintem eleve nem túl sok írásos emlék volt, ill. maradt meg azokból az időkből.

Ami megmaradt, az is leginkább az uralkodókról, tetteikről, csatáikról, stb.

Ahhoz, hogy fennmaradjon több emlék az életéről írás vagy szájhagyomány útján, fontos események részese kellett volna hogy legyen (csaták, trónviszály, stb.), ill. utódai, családfája, stb.

Vagy nem voltak ilyenek, vagy csak szerencsétlenül minden infó odaveszett, feledésbe merült.

2014. nov. 7. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
1000 éve történt eseményekről beszélsz, még az ükszüleid ükszülei se éltek. Mit vártál, a herceg zárolt facebook-profilját?
2014. nov. 8. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!