Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Működőképes lehet ez a tesla...

Működőképes lehet ez a tesla tekercs kitaláció? Vagy ekkora nagy feszültségű (50kV) tranzisztort nem lehet kapni?

Figyelt kérdés
[link]
2014. nov. 17. 19:39
 1/4 A kérdező kommentje:
HAAAAHOOO!
2014. nov. 17. 21:14
 2/4 anonim ***** válasza:
Meglepődnék ha lenne 50kV-os tranzisztor..
2014. nov. 17. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nyugi! Nekem a rajz sem tetszik.

Tegyük fel, hogy a középső körben csak 100 V van. Tranzisztort általában egyenáramról illik működtetni. Kevés kivétel van pl. ha dióda szerepét tölti be.

De mit keres az emitter alatt kondenzátor? Miért a bázisra van kötve a kimenő tekercs?

2014. nov. 17. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

hoonan tudjam én azt?

ez ugy jutott eszembe hogy a wikipédián olvastam azt h ha a tranzisztor bázisára feszültség jut akkor az átmenet kinyit és gondoltam miért ne lehetne ide beépíteni...

mert ugye ha ez nem lenne hülyeség akkor nem a vezteséges cuccal tölti vissza a kondenzátort.

2014. nov. 18. 20:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!