Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Tényleg igaz az hogy ha az...

Tényleg igaz az hogy ha az ember sok ideig nem használja nagymértékben az agyát (gondolkodás) akkor elkezd "butulni"?

Figyelt kérdés

Szóval mondjuk valaki alapjáraton elég értelmes és elvégez egy főiskolát,de 5 évig egy teljesen más szakmában dolgozik ahol nem kell használnia az agyát.

Visszafordítható folyamat?


2014. nov. 21. 13:10
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Igaz, mert az idegsejtek között kiépült kapcsolatok lebomlanak, ha nincsenek használatban. Aztán újra lehet építeni őket.
2014. nov. 21. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Igen, az első jól írja.


A kognitív képességeid nem fognak romlani, azaz nem leszel "hülyébb", viszont adott területen "nehezebben forognak az agytekervényeid". Én is egyszer kihagytam 2 évet az egyetemen, elmentem dolgozni. Két év után kicsit romlott a helyesírásom, a fogalmazáskészségem és nem tudtam olyan jól kifejteni egy-egy kérdést a szakjaimmal kapcsolatban (töri-magyar szakos vagyok). Úgy éreztem, felületes lett a tudásom, és olyan távoli stb., mert egyszerűen tök mással foglalkoztam napi szinten. De aztán visszajöttem az egyetemre, és ugyanolyan vagyok mint régen!


Ez azért van, mert a tudás a fejedben egy kapcsolathalmaz, információk kapcsolata-hálózata. Ahhoz a hálózathoz jutsz hozzá mindig a legkönnyebben, amivel épp foglalkozol napi szinten. Ha valamivel már nem foglalkozol, megfakulnak az információhoz vezető szálak, leépülnek a napi kapcsolatok. A tudásod nem veszik el, de nehezebb felidézni. Ha viszont újra elkezdesz foglalkozni vele, visszajön az egész!

2014. nov. 21. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ugyanúgy igaz az agyra is, mint általában a testre, izmokra.

Ha sokáig nem mozogsz, sportolsz, nem végzel fizikai munkát, akkor az izmaid elgyengülnek, de később ez visszafordítható.

Minél későbben, annál nehezebben.

Az agynál hasonlóan: a nem használt ismeretek, képességek elfelejtődnek, de visszahozhatóak, felfrissíthetőek.

2014. nov. 21. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!