Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Einstein ateista volt?

Einstein ateista volt?

Figyelt kérdés

2014. dec. 4. 07:24
1 2
 1/12 hollófernyiges ***** válasza:
100%
Nem egészen, inkább Spinoza-féle panteiste. A személyes Isten létét egyértelműen tagadta.
2014. dec. 4. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
87%

Sikerült töröltetni, amit írtam, de ez még csak véletlenül sem tudományos kérdés!

Annak, hogy ateista volt-e, semmi köze a tudományhoz, a tudományos munkájához, és ahhoz se, hogy igaza volt-e.

2014. dec. 4. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
58%

2-es.


A te válaszodnak pedig semmi köze a kérdéshez.

2014. dec. 4. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Így igaz. Elég lenne áthelyezni a kérdést a megfelelő kategóriába - csakhogy ezt nem tették meg, hiába kértem.
2014. dec. 4. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Remélem ketteske, nem várod el, hogy Einsteinnel kapcsolatban például az ezotéria rovatban kérdezzen. Nagyon jó helyre tette be a kérdést, Einsteinnel kapcsolatban a fizikusok a legszélesebb látókörűek, és ők leginkább ezt a rovatot látogatják itt.

Kedves kérdező, a wiki ezt írja róla:

"Érdekes módon Einsteint istenhívőnek és ateistának is egyformán állítják egyesek, a tőle való kiemelt idézések sorait felhozva példának. Szabadgondolkodónak is, Spinoza Istenében hívő panteistának is tekintették már. Sok zavart okozhat a megítélésben, hogy Einstein igen gyakran példálózott Istennel, amit sokan az istenhit bizonyítékának vélnek, míg mások szerint Einsteinnek Isten csak példálózni volt jó. Világnézete minden bizonnyal változott az idők során."

2014. dec. 4. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
92%

"Érdekes módon Einsteint istenhívőnek és ateistának is egyformán állítják egyesek"

Egyesek igen, mert a hívők MOST MÁR szeretnék őt is felhasználni a saját nézeteik alátámasztására.

Csakhogy annak idején majdnem kitiltották Amerikából az ateista nézetei miatt!

Ezért szemérmetlen dolog itt ezen vitatkozni, holott teljesen egyértelmű és dokumentált (itt is volt már róla szó jó párszor).


Ezen kívül ide csak a tudományos témák valók. Ez aztán nem az, az biztos.

2014. dec. 4. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Annyi biztos, hogy isten létét tagadta, a bibliát pedig bugyuta dajkamesének tartotta.
2014. dec. 6. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 szpring válasza:

A természetet tekintette Istennek.


Tehát mélységesen vallásos voltam, de 12 éves koromban ennek hirtelen vége szakadt. Azáltal, hogy sok közismert tudományos könyvet olvastam, hamarosan arra a meggyőződésre jutottam, hogy sok bibliai történet nem lehet igaz. Ez a felismerés tett gyanakvóvá minden hatalommal szemben, és ez a hozzáállás egész életemet végigkíséri.

2014. dec. 7. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 szpring válasza:
"""A kutatót az egyetemes érvelés érzése tartja hatalmában. Vallásos érzülete a természeti törvények harmóniájának elbűvölő csodálatában ölt formát, ami egy olyan felsőbbrendű intelligenciát tükröz, melyhez képest az emberiség módszeres gondolkodása és tettei teljesen jelentéktelenek. Ez kétségtelenül hasonlít ahhoz, ami minden érában a vallásos lángelméket hatalmában tartotta.
2014. dec. 7. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Szerintem ő CSAKIS azért beszélt bármiféle istenről - mivel ha akkor, abban az országban nyíltan kijelenti, hogy "ateista vagyok" - 5 percen belül átvágják a torkát.

Ennyi.

Ezen kívül még mindig nem értem, hogy ez mitől lenne tudományos kérdés? Miért nincs még mindig a helyén???

2014. dec. 7. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!