Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mennyire káros a körülöttünk...

Mennyire káros a körülöttünk lévő elektromos eszközök (TV, monitor, házt. Eszközök stb. ) sugárzása ki mennyire tart tőlük?

Figyelt kérdés
2014. dec. 26. 17:18
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
50%
Minimális.
2014. dec. 26. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
0%

Mondhatni eléggé káros. Ha csak 1 eszközről van szó, akkor tényleg minimális. De ha egy jól szigetelt helységről van szó, ahol szinte sosincs szellőztetve, akkor már 1 eszköz is eléggé egészségtelen tud lenni.


Mondjuk az se tesz jót, ha tegyük fel egész nap megy a gép + tv. De ha megfelelően van szellőztetve a helység akkor nincs mitől tartana.


Egy szerverteremben se szabad sokáig tartózkodni.

2014. dec. 26. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
76%
Nem tudom, pedig érdekelne. A mobiltelefonhoz képest azonban biztos, hogy elhanyagolható (A mobiltelefon káros hatásaira is csak "méregzöld" vagy gyártók által végzett/rendelt vizsgálatokat láttam)
2014. dec. 26. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:

semennyire.

semennyire.

2014. dec. 26. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 A kérdező kommentje:

Egy gépem van, egy TV-m meg egy nyomtatóm a szobámban.


Napi 12+óra használok gépet, webprogramozó vagyok !


Esténként 5 percet szellőztetek.


Hát remélem nem fognak megbetegíteni ezek a dolgok.

2014. dec. 26. 17:57
 6/34 A kérdező kommentje:

Ez a munkám ezt kell csinálnom. Remélem nem fogok ettől betegséget kapni.


Rokonoknál pl van wifi az egész lakásban elvezetve, kb 4 tablet, 3 TV, 1 gép, "ezer" mindenféle eszköz, a kislány is tablettel szaladgál.


Amikor megjegyeztem ezt, csak kiröhögtek, miszerint nevetséges hogy ilyeneken parázok.

2014. dec. 26. 18:01
 7/34 A kérdező kommentje:

Gondolkodok egy önellátó gazdaságon, sajnos nincs elég pénzem még hozzá, viszonylag jól keresek de nagyon sok a kiadásom...


Jó lenne életem másik felét mindenféle ilyen elektronikus eszközöktől mentesen eltölteni...

2014. dec. 26. 18:03
 8/34 anonim ***** válasza:
100%

"kiröhögtek, miszerint nevetséges hogy ilyeneken parázok."


Az is.

2014. dec. 26. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
100%
Kettes. A szellőztetés fontos, de "csak" a műanyagokból kipárolgó mérgező anyagokkal szemben segít (ez az aspektus nekem nem jutott eszembe), ahhoz nincs köze, hogy a készülék be van-e kapcsolva
2014. dec. 26. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
100%
Ez esetben az 1X 5 perc szellőztetés kevésnek tűnik. A jó minőségű monitor (szép kép) illetve jó szék az, ami neked fontos (eü szempontból)
2014. dec. 26. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!