Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Miért lassul le az idő nagy...

Miért lassul le az idő nagy gravitációnál?

Figyelt kérdés
2015. jan. 19. 20:31
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
2015. jan. 19. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
0%
Mert sűrűbb a tér és emiatt lassabban halad benne a gravitációs hullám vagy a gravitom, fiam.
2015. jan. 19. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
45%
Mert a fénysebesség állandó, és ez csak akkor lehetséges, ha az idő nem az.
2015. jan. 19. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
3%

Egyszer baráti alapon beszélgettem erről egykori egyetemi fizikatanárommal. Egyébként adjuktus. Meglepett amit mondott, mert ugyanazt mondta amit én is sejtettem a témáról. Azt hogy unatkozó és reáltudományokhoz nem értő fizikusok találták ki az egészet, amit sem elméleti logikával, sem kísérletileg bizonyítani nem lehet.

Amúgy olyan létezik hogy egy rezgőkvarc rezonanciafrekvanciája megváltozik az erős elektromos, mágneses vagy gravitációs tértől. Ezt kísérletileg is lehet igazolni, elektromos tér esetében akár odahaza is. Ettől a digitális óra másként fog járni. De maga a valós idő sebessége semmit nem fog változni, a valós idő ugyanúgy telik tovább zavartalanul.

Vagy bizonyos hullámhosszúságú elektromágneses sugárzástól a növények gyorsabban nőnek. De ettől az idő szintén nem gyorsul és nem lassul. Csak a növényekben zajló kémiai reakciók lesznek gyorsabbak.

2015. jan. 19. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
94%
#4: Vagy ez a volt beszélgetés kamu, vagy az adjunktusi cím, vagy túl sok sör fogyott a beszélgetés közben :D
2015. jan. 19. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 Vree ***** válasza:
71%

tanárod az "átkosban" tanult? az én régi Új Magyar Lexikonomban is "kapitalista okoskodás" Einsitein, de a 21. században azért ez már elég égő, hogy itt legyen valaki leragadva.

(nem tudom mit ért "reáltudományokhoz értés" címszó alatt - annál "reálabb", minél egyszerűbben felfogható/hétköznapibb?)

2015. jan. 19. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 Vree ***** válasza:
78%

(cáfolatként csak annyit hadd jegyezzek meg csöndesen, hogy

az atomóra =/= kvarcóra... (bármilyen meglepő)

Pontosan az különbözteti meg őket, hogy az egyikben a kristály szolgáltatja a rezgést, a másikban viszont maguk az atomok.

hogyha a tanárod azt hiszi, hogy a NASA kvarcórákat használ, ott komoly baj van :D )

2015. jan. 19. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

# 7: Az atomóra hogy viselkedik erős elektromos, mágneses és gravitációs térben? Persze főleg erős gravitációs térben érdekelne.

Mert hát a kvarckristály megbukott például az erős elektromos tér vizsgáján, hisz más lesz tőle a rezonanciafrekvenciája. Azért említettem az utóbbi mondatot, mert annak tényéről kísérlettel magam is megbizonyosodtam.

2015. jan. 20. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
0%
Mert hát szép tudományosan hangzik az atomóra szó. De minket az érdekelne, hogy ugyanolyan sebességgel jár-e erős gravitációs térben. Vagy például erős centrifugális erő hatására.
2015. jan. 20. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

"De minket az érdekelne, hogy ugyanolyan sebességgel jár-e erős gravitációs térben. Vagy például erős centrifugális erő hatására."


Szerintem ezt már tesztelték földkörüli pályán lévő atomórákkal. Vagy arra utalsz, hogy nagyobb gravitációs térben mások a szabályok, mint kisebben?

2015. jan. 20. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!