Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Miért keveri össze a sok...

Miért keveri össze a sok ember a jobb és bal oldalt?

Figyelt kérdés
Több emberre jellemző, hogy autómatikusan az ellenkező oldalra gondol, vagy a másik a kezét nyújtja, a másik oldalra néz stb.Pl. nálam is előfordult már, hogy pl. jobb oldali asztalról beszéltek, és amíg bele nem gondoltam, addig autómatikusab a bal oldalira gondoltam.Ez normális egyáltalán?
2015. jan. 28. 14:17
 1/6 anonim ***** válasza:
52%

Szia!

Normális.Valószínűleg a beszélő veled szemben ült így a jobb oldalra neked a bal oldalra.

2015. jan. 28. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ezer egyéb körülmény is befolyásolja.
2015. jan. 28. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Wadmalac ***** válasza:

Én is láttam erre sok példát, vannak ,akik notóriusan keverik a jobb és bal oldalt.

Az ok valahol a két agyfélteke közti kapcsolatban bújhat.

Én spec ambidexter vagyok, logikai alapon nálam könnyebben elő kellene fordulnia a dolognak, mint egy megrögzött bal- vagy jobbkezes esetén, de nekem ilyen gondom nem emlékszem, hogy lett volna.

2015. jan. 28. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nekem azért vannak zavaraim, mert a világ alapvetően a jobbkezeseknek készült, én pedig balkezes vagyok. Teljesen ellentétesen működöm, de mivel a világ a jobbkezeseké, ezért ha én a "balkezes reflexeimmel" próbálok érvényesülni, problémákba ütközöm, és most már ott tartok, hogy ha valaki mondja, hogy "bal" vagy "jobb", egyből arra gondolok, hogy "Ja, igen, te balkezes vagy, szóval mindig az ellentettjére kell gondolnod annak, amit hallasz", így pedig már teljesen összemosódott bennem a jobb és a bal.


Általában csak úgy tudom elkerülni ezt a zavart, hogy ha valaki elkezd "jobbról" vagy balról" beszélni, akkor automatikusan írásra emelem a kezem, mert az az egyetlen biztos pont, hogy csak bal kézzel tudok írni, és csak jobb kézzel tudom a számítógép egerét kezelni. Az írás viszont kézenfekvőbb, úgyhogy erre asszociálok.

2015. jan. 28. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én azóta tudom megjegyezni mióta vezetek, a jobbra kisívben, balra nagyívben valahogy rögzítette a jobb/balt. Előtte sose tudtam melyik melyik (nem kevertem, hanem képtelen voltam megjegyezni).
2015. jan. 28. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Vree ***** válasza:

Mondogasd magadban a régi mondókát. :)


„Előttem van észak, hátam mögött dél, balra a Nap nyugszik, jobbra pedig kél."


Ha megvan képben elmentve a fejedben iránytűszerűen a négy égtáj, akkor nem tudod elszúrni. :)

[link]

2015. jan. 28. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!