Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok a jövőről? Úgy...

Mit gondoltok a jövőről? Úgy értem képesek vagytok-e elképzelni, hogy 50 év múlva úgy éljünk mint egy robot egy teljesen automatizált, holografikus, és csúcstechnológiás világban?

Figyelt kérdés
Ahol elég lesz azt mondani az "autónknak" hogy menj, vagy esetleg repülj ide vagy oda, és fél percen belül ott is vagyunk az adott helyen? Vagy 2km magas épületek körül fognak repkedni a járműveink? Esetleg a repülőgépeket már robotok fogják vezetni 3000-3500 km/h -s sebességel egyik városból a másikba? Vagy a karodra kivetített felületen fogsz böngészni a neten miközben beszélsz rajta a haverokkal ? Vagy marad minden ugyanúgy és ez a techika csúcsa :) ?
2015. febr. 26. 21:13
 1/10 anonim válasza:
83%

50 év múlva olyan nagy változások szerintem nem lesznek.


Repülő autók biztosan nem lesznek, egyszerűen nem lehetne biztosítani a légi biztonságot, már a mostani repülőközlekedéshez is milyen bonyolult és szigorú légiirányítás kell. Repülő autó technológiailag már 80 éve is megoldható lett volna, ha olyan jól működne (főleg, hogy régen kevésbé volt szigorú a légi közlekedés szabályzása) már megjelent volna.


Önvezető autókat maximum csak pár nagyon fejlett országban (pl. Németország) fognak bevezetni speciálisan erre a célra épített vagy felújított autópályákon, pl. lehet lesz, egy Hannover-Berlin pályaszakasz ahol be lehet majd kapcsolni az önvezető módot, de máshol túl sok a változó és lehetséges véletlen eset ahhoz, hogy biztonságosan működjön.


A robotikus repülőgépek már vagy 30-40 éve megoldhatóak lennének, de szerinted ki merne felülni egy olyan gépre, ahol nincs pilóta? :)

Megintcsak nem fog beválni, mert túl veszélyes lenne.


Karra kivetítést hogyan képzeled? A fejedre lesz erősítve egy mobil-projektor? :) Ez megint csak különös ötlet, inkább még vékonyabb pl. papírlap vékony telefonok és tabletek lesznek, amiknek az akksija több hétig is bírja, és annyit fognak tudni, mint egy mai szuperszámítógép, az igazi szuperszámítógépek pedig már kvantum-szinten fognak működni.


Olyan, hogy a "technika csúcsa" sosem lesz. Az ősember is hihette volna, hogy "na van tűz meg kerék, ennél már nem lehet jobb."


Alapvető változások nem igazán lesznek az életmódban, ha megnézed, annyira máshogy nem éltek az emberek 50-60 éve (főleg ha egy nyugati országot nézünk, nem egy volt kommunistát, mint mi), mint most csak több kütyü van. Valószínűleg több betegséget fogunk tudni gyógyítani, a kommunikáció hatékonyabb lesz, az utazás gyorsabb, de alapvető életmódbeli változás nem fog történni.

2015. febr. 26. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
25%
Annyi biztos, hogy az átlagember sokkal butább lesz, mint most. A csúcstechnika persze fejlődni fog minden téren, de az emberek már olyan hülyék lesznek, mint a segg.
2015. febr. 26. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Automata repülő autóknak és hasonlóknak szerintem fog kellene 150 év is.

"Vagy 2km magas épületek körül fognak repkedni a járműveink?"

500 év múlva talán az épületeink fognak repkedni, ahova akarjuk. :))


Az alapján, ahogyan a múltban a technika fejlődött, úgy képzelem, hogy a fejlesztések túlnyomó része üzleti célból fog megtörténni, és csak kis része azért, hogy megoldjunk valami igazi problémát. Tehát lehetnek ilyen dolgok, amiket írtál, de keményen fizetni is kell értük, ahogy az elmúlt sokezer évben is kellett.


Az élet alapvetően ugyanilyen lesz 50 év múlva is. Ha megkérdezel valakit, milyen volt a hétköznapi élet 50 éve, azt fogja mondani, hogy kb. ugyanilyen. Másmilyen buszokkal vagy kocsikkal közlekedtek, nem használtak számítógépet, a telefon leginkább madzagos volt, a TV "kevésbé" volt színes, de ezek csak részletkérdések.


"Vagy marad minden ugyanúgy és ez a techika csúcsa"

Nincs "technika csúcsa". Már nagyon sokan gondolták a múltban is, hogy a csúcs közelében vannak, és mind tévedtek.

2015. febr. 27. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

100%-ig biztos vagyok benne, hogy nagy változások nem lesznek.

Meg abban is biztos vagyok, hogy nem ez a technika csúcsa.


Az ember mindig is hajlamos volt roppant túlzó jóslatokat tenni a jövőt illetően. 50 évvel ezelőtt is már repülő autókat, robotokat, meg űrvárosokat vizionáltak. Még a 80-as évek elején is mindenki azt hitte, hogy 2000-re óriási technikai változások lesznek. Aztán szinte semmi nem lett belőle. Lett pár új technikai eszközünk, melyeknek a kezdetleges változatai, vagy legalábbis az alapjai már akkor is megtalálhatóak voltak, modernebbek lettek a járművek, és sokkal több embernek lett autója, de alapjaiban véve ugyanolyan közlekedési eszközökkel utazunk, mint 30-50 éve.

Lesz változás nyilván, de közel sem olyan drasztikus mértékű.

2015. febr. 27. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Gondolj bele:

- Asimov 1940 körül az intelligens robotokat 1998-ra tette. Szerinte 2015-ben már rég értelmes robotok bányásznak a Merkúron. (I, Robot: Robbie, Runaround.)

- Az 1982-es Szárnyas fejvadász című film 2019-ben játszódik. Nem tudom láttad-e, de nem hinném hogy négy év múlva úgy fog kinézni Los Angeles.

https://www.youtube.com/watch?v=1XcGSJ6Of9g

- Az 1927-es Metropolis című filmben nagyon jellemző, hogy hogyan képzelték a jövőt. Korabeli (ma már antik) autók; korabeli épületek, csak 20-szor akkorák; korabeli repülők (némelyik kétfedelű!); korabeli gépek, csak túlméretezve.

https://www.youtube.com/watch?v=h0AlrH_K7Ko


A lényeg, hogy nem lehet megjósolni, mi lesz a jövőben. Eddig talán csak Teslának, Vernének, és még pár nagy koponyának sikerült, többé-kevésbé.

2015. febr. 27. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
54%

Szerintem a fejlődés tempóját az befolyásolja jelenleg a leginkább, hogy milyen széles körben mennyi energia áll az emberek rendelkezésére. Ha felfedeznék az ingyen energiát, akkor hihetetlen módon felgyorsulna a fejlődés. Nem csak az az 1-2% tudna gondolkodni, hanem mindenki, mert senki nem lenne a túléléssel elfoglalva, legalábbis, ami a testi igények kielégítését illeti.



A fejlődés irányát tekintve, elhagyva annak sebességét, szerintem a hálózat fog terjedni. Egyre több mindenki fog tudni csatlakozni rá, ezáltal egyre több egyéni ötlet fog megszületni, amelyek felgyorsítják a fejlődést. El fog tolódni digitális irányba a világ. Kevésbé lesz érdekes, hogy hol van helyileg valami, hiszen ha már fent van a hálózaton, akkor nem számít annyira, hogy a valóságban hol van. És valaminek minél több tulajdonságát át lehet ültetni a hálózatra, annál kevésbé lesz érdekes a fizikai helye. Pl. én nem arra számítok, hogy emberek repülő autókon fognak ide-oda cikázni, hanem arra, hogy egyre kisebb helyen fogják eltárolni az emberek a testüket, egymáshoz fizikailag egyre közelebb, szinte mintha egy új fizikai élőlény jönne ebből létre, amelynek sejtjei egy-egy ember, és a hálózaton lesz igazi ide-oda cikázás, meg nyüzsgés. De azt hangsúlyozom, hogy ezt időben belőni meg se próbálom, mert ehhez tudni kellene, hogy mennyi energia áll majd rendelkezésre.

2015. febr. 27. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Egyetértek az előzővel, az energia nagyon fontos.

Jelenleg az emberi civilizáció még nagyon az út elején tart, energiatermelésünk kezdetleges a jövőbelihez képest. Valójában akkor lépünk ki a primitiv korból, amikor eljön az az idő, melyben az energia éppoly természetes és szót sem érdemlő dolog lesz, mint a levegő.

De ez csak egyfajta általános meggondolás, ami az 50 év múlva történő dolgokat illeti, valóban nem lehet megjósolni, mert a világ kaotikusan működik, azaz egy a történése idején teljesen jelentéktelennek tűnő esemény visszatekintve hatalmas változások kiindulópontjának bizonyulhat. Pl. már a XX. század közepén is voltak számítógépek, meg telefon, de az senkinek se jutott eszébe, hogy az ezredforduló környékére szinte mindenkinek ott lesz egy szg. a lakásában, a kezében pedig olyan eszköz lesz, amivel bárkivel a világon beszélgetni tud majd, sőt a mozgó arcát is láthatja. De a hatvanas évek végén senki sem vonta volna kétségbe azt sem, hogy 2000-re az űrutazás már mindennapos tevékenység lesz. Aztán pedig dehogy.

Ha azonban jósolni kéne, én azt mondanám, egy 2065-beli lakásban nem lesznek látható vezetékek, amik az elektromos berendezéseket működtetik. A másik meg a robbanómotor. Ami durván primitiv dolog ahhoz a fejlődéshez képest, ami az informatikában bekövetkezett. Szóval én a közlekedésre szavaznék.

2015. febr. 27. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Szerintem ilyen mostani értelemben vett mobiltelefonok már nem lesznek, inkább testbe ültethető gondolattal vezért chipek meg szemüvegek felé fognak eltolódni a dolgok (Hasonló mint a google glass)

Autók helyett sokkal többen választják majd a modern tömegközlekedést, repkedő autókat nyugodtan ki lehet zárni

Az épületek biztos hogy sokkal nagyobbak lesznek mint most, de egy ideje már megy ez a trend, Kínában meg Japánban már most is városnyi embernek elég felhőkarcolókat tervezgetnek

Sok ma halálos betegségnek lesz meg az ellenszere, viszont sok új népbetegség is fel fog tűnni, ezt is nagyjából biztosra lehet venni

A számítógépeink több nagyságrenddel lesznek okosabbak és gyorsabbak a mostaniaknál, ezzel párhuzamosan a technológia is egyre gyorsabban fejlődik

Ha sikerül végre működő fúziós erőműveket építeni szinte korlátlan lesz az energiánk, ez is megjósolhatatlan következményekkel fog járni

2015. febr. 27. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :D
2015. febr. 27. 17:50
 10/10 anonim ***** válasza:
Szerintem nem kell kizárni az egyéni légi közlekedés (repülő autó) lehetőségét, hisz talán már a ma lehetséges számítástechnika is lehetővé tenné a biztonságos pilóta nélküli légiforgalmat. Alighanem a közúti közlekedés "leggyengébb láncszeme" maga az ember, hogy őszinte legyek nem is értem, hogy az autóinkat miért magunk vezetjük az autók egymással kommunikáló fedélzeti komputerei helyett. Ha csak nem a vezetés élményéért. Egyáltalán nem képtelen gondolat. Semmivel sem képtelenebb, mint annak fantasztának a gondolata, aki a XX. század elején a liftek hőskorában felvetette, hogy talán nem is kell minden lftbe egy liftkezelő, mert az emberek egyszer majd maguk is tudják nyomogatni a gombokat.
2015. febr. 28. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!