Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Az hátrány, ha ennyi minden...

Az hátrány, ha ennyi minden érdekel?

Figyelt kérdés

Baj, ha nem csak 1, hanem több tudományág iránt is vonzalmat érzek? 17 éves vagyok, olyan időszakban, ahol nem találom a helyem, és nem tudom, hogy a jövőben mit fogok magammal kezdeni.


Érdeklődési köreim: -Irodalom, filozófia (szépirodalmat, filozofikus témájú könyveket szeretem leginkább)

-Fizika (nem rég kezdett érdekelni, de az iskolában kettes és hármas között állok)

-Programozás (pár hete kezdtem tanulgatni, nagy lehetőségeket látok benne)

-Írás (verseket, prózákat, kisebb történeteket szoktam írni).


Szerintetek, ez jó dolog, vagy rossz?

(Azért ebbe a témába írtam, mert bizonyos szempontból egy része a tudományhoz kapcsolódik. Bocsánat, ha van erre megfelelőbb téma.)



2015. márc. 27. 14:42
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Az jó ha sok minden érdekel, az pedig rossz ha mindenbe csak belekapsz egy kicsit, mert nem tudsz dönteni. Engem is sok minden érdekel, ebből egyet választottam hivatásnak, a többi pedig megmaradt hobbinak.
2015. márc. 27. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Jó, ha el tudod különíteni magadban, hogy mi az ami csak hobbi szinten vonz, de nem töltenél vele napi minimum 8 órát, amiért pénzt is kérsz. Meg az is hasznos, ha felismernéd, hogy ezek közül mihez van tehetséged. Feltehetőleg a fizikához nincs, akkor nem ilyen jegyeket kapnál. A programozás esetében még feltehetőleg tart az "újdonság varázsa" nevű állapot, de egészen más csapatban dolgozva specifikációkat írni, folyamtábrák szerint, határidőkre és a piac igényeihez mérten programozni, ami komoly munkavégzést és a monitor előtt töltött hosszú órákat jelent mindennap. Szépírásból csak akkor fogsz tudni megélni, ha nagyon jó vagy és van egyedi, saját stílusod, műfajod, vannak saját ötleteid, esetleg jellegzetes világod a történeted karaktereidnek, valamint tovább tudsz lendülni az időnként mindenkit elérő ihlettelen, "semmi nem jut eszembe" intervallumokon.


A jó hír, hogy legalább van miből válogatnod. Mert nincs annál rosszabb, mint amikor az embert lényegében csak egy dolog érdekli, és kiderül, hogy tehetségtelen hozzá.

2015. márc. 27. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Vree ***** válasza:
Szerintem ez nem is olyan sok.
2015. márc. 27. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Kamaszkorban teljesen normális. Szerencsésebb lett volna, ha a gimi végére már átesel ezen a szakaszon, de így se történt tragédia. Próbálj ki minél több mindent és változtass, ha nem tetszik; idővel majd megtalálod, mi érdekel igazán.
2015. márc. 27. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Egyetértek felettem szólóval, ez nem valami sok.
2015. márc. 28. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Na nem fikázásból mondom ám, csak szerintem ennél sokkal több pontot felsorolva sem lesz valaki furcsa ember. Nálam pl. munka mellett az alábbi dolgokra fordítok heti szinten több órát:

Fizika több ága(Részben szakma miatt),

Gépészeti ismeretek( szakma miatt),

diff egyeletek megoldása számítógéppel(CFD, FEM VEM szakma miatt),

Matematika,

Mechatronikai modellezés,

Programozás(Saját projet folyamatban),

Játékfejlesztés(Épp nincs ötletem),

3D animáció CGI(Saját kisfilm),

3Dart(Képek),

Zene(jelenleg gitár, de jó lenne zongorázni is),

Történelem(Minden mennyiségben jöhet),

Angol,

Japán(Imádom a hangzását),

Keleti kultúra,

Japán animációs rajzok(Jelenleg keresem a módot, hogy 3D-ből csináljak 2d anime jellegű videót)

És még amik nem jutottak most eszembe.


Am 17 évesen szerintem, hogy 1-2 hete érdekel valami, nem mond sokat, majd ha valamibe belefeccölsz 1-2 évet, és utána is érdekel lehet mondani, hogy az fentartja az érdeklődésed.

2015. márc. 28. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az lenne a baj, ha csak is, kizárólag egyetlen dolog érdekelne. De mi a célod? Ha író akarsz lenni, az nagyon jó, ha sok minden érdekel. Írhatsz olyan science fictionökét, ami nem is fizikai hülyeségen alapul (apukám fizikus és sokszor mosolyog a sci-fiken :D )


De ha már érdekel, akkor ásd bele magad és ne csak a felszíni dolgok érdekeljenek.

2015. márc. 28. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!