Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Szerintetek melyik az a...

Szerintetek melyik az a tudományág, amelyet otthon is érdemes az embernek tanulnia?

Figyelt kérdés

17 éves vagyok, nagy kíváncsi természetű. Sok minden érdekel.

Még 1 évem van az egyetemig, de nincs ötletem melyik szakra, de addig szeretném magam fejleszteni.


Melyik tudományágat lehet tanulni otthon is (internet segítségével, mások véleményének kikérésével)? Melyik az, amihez nem feltétlen szükség a "kísérletezés"?

Mindegyik tudománynak megvannak a maga kérdései, ezt tudom, melyik az, amihez "csak" gondolkodás kell?


Én 3 tárgyat említenék (javítsatok ki, ha tévedek):-Fizika

-Matematika

-Programozás



2015. márc. 28. 13:44
 1/4 Vree ***** válasza:
100%

Mindegyiket. :)

Otthon is megteheted, hogy előveszel egy csomó adatot, és elemzést végzel rajtuk. Ezt akkor is megteheted, ha már komoly kutató vagy.


Az igaz, hogy a tisztán elméleti tudományok, mint a matematika és a filozófia, nem igényelnek empirikus kutatást (bár a közösségben való részvételt (hogyan tudom az elméleti egészhez kapcsolni? miben segít nekem, amin valaki más dolgozik? melyik gyakrolati területen lehetne ezt hasznosítani?) igen), vagy az "olcsó" tudományok, mint a programozás, megvalósíthatóak minimális felszereléssel is.


A fizikakutatás mondjuk pont nem ilyen, mert ott szükség van a gyakorlati tesztelésre és a drága felszerelésekre (az összes modern fizikai ág meg a nagy energiájú mozgást és anyagviselkedést vizsgálja, amilyen körülmények megteremtéséhez egyedül esélyed sincs).


De szerintem ha most még csak tanulsz, 17 évesen, akkor ezek neked mind aaaaaannyira nem érdekesek, tehetsz rájuk magasan. Egyrészt eleve ki mondta, hogy kutatói pályára fogsz menni? Szerintem eleve esélyesebb, hogy valami gyakorlati terület mellett döntesz, ott meg kit érdekel, hogy 100+ éve kikísérletezett tudást tanulsz meg újra, és azt fogod alkalmazni? (amivel mellesleg többször annyit keresel, mint egy tudós)

Annak, hogy BÁRMIT még ezen a mostani szinteden otthonról tanulj, semmi akadálya nincsen az égvilágon.


Kit érdekel, hogy nincs részecskegyorsítód? Az induláshoz inkább előbb tanulj meg megjavítani egy rádiót.

Nem tudsz Szomáliába utazni, hogy ásóbékákat tanulmányozz? Előbb talán boncolj fel egy legyet, vagy azonosíts be valamit a saját kertedben.

Politikát akarsz tanulni, pszichológiát, pénzügyet, régészetet? Talán olvass el egy pár történelemkönyvet, menj el egy múzeumba, ézz utána, mik a rád vonatkozó vonatkozó polgári jogok és büntetőjgi törvények, vagy próbáld meg elolvasni/kitölteni a család saját adóbevallását.


Nincs előtted zárva még semmi :D (max. a piaci kereslet/kínálati lehetőségek miat, de az megint egy más történet), szóval kár ezen a részén aggódnod szerintem. :D

2015. márc. 28. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi szépen válaszodat!


A fizikára visszatérve: az elméleti fizikához is kell felszerelés? Csak gondolkodni szeretnék, és fejleszteni magamat ezekből a dolgokból.

Mindegyikben el szeretnék merülni, mert még nagyon bizonytalan vagyok.


Örülök, ha még nem maradtam le semmiről, már féltem, hogy a bizonytalanságom hátrány, meg az is, hogy többféle téma felé húz a szívem.

2015. márc. 28. 15:07
 3/4 Tom Benko ***** válasza:
Az elméleti fizikához is szükség van adatokra, hogy legyen mire támaszkodva sejtéseket megfogalmazni. Fizess elő a Science-r, Nature-re mondjuk, vagy bármilyen másik tudományos lapra.
2015. márc. 29. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
100%
én fizikusnak tanultam és van külön elméleti és kísérleti fizika is... az elméleti az elvontabb gondolkodást és magasabb szintű matematikai tudást igényel, de a felsorolt három tárgy mindegyikét gyakorolhatod otthon. egyre nehezebb példákat oldasz meg, és magadtól próbálsz rájönni a megoldási lehetőségekre, ha nem megy, megnézed a megoldókulcsot... ez a fajta gyakorlás biztos növeli a logikai és a problémamegoldó készségeidet.
2015. ápr. 5. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!