Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Manapság egyre többen használj...

Manapság egyre többen használják a "karcolt", ill. "megkarcolt" szavakat. (gondolom, ez vmi szleng) Mit is jelent ez pontosan?

Figyelt kérdés
2010. febr. 19. 11:22
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
38%
Komolyan nem tudod mi az a "karcolás", vagy csak teszed itt a hülyét?!
2010. febr. 19. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Én se tudom :D
2010. febr. 19. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Nem, komolyan nem tudom, sorry. Akkor nem kérdeztem vna. Szóval, elárulnád?
2010. febr. 19. 15:46
 4/18 anonim ***** válasza:
Én sem tudom.
2010. febr. 19. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
27%
Ha tényleg nem tudják, az gáz és égő! De nem nekik, hanem a környezetüknek, hogy nem tanították meg. De szerintem kamu kérdés...
2010. febr. 19. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Nem szoktam kamu kérdéseket feltenni..azt hittem, ha tudod, legalább meg is válaszolod. Látod, nem vagyunk olyan "műveltek", mint te.
2010. febr. 19. 22:46
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Ha a kérdés tényleg komoly, a szinonima-szótár szerint:

"vakar, karmol, csikar, kapar, kapirgál" lenne többé-kevésbé a "karcolni" ige jelentése. Ha szlengben használják, a "megkarcol" szó "testileg bántalmaz, megver", stb.-t jelenthet. (Börtönszleng)

2010. febr. 21. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Bocsi, komolyan azt hittem, kamu! Olvass sokat, fejlődik a szókincs. Nem tudom hány éves vagy, de én fiatalkoromban rengeteg könyvet olvastam és most is, valahogy az életem részévé vált. De el tudom képzelni, hogy a mai fiataloknak ez nem megy, túl sok "kényelmesebben" befogadható inger éri őket. Ha fiatal lennék most, valószínű én sem olvasnék... Akkor pusztán csak szerencsém volt?
2010. febr. 22. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Én rengeteget olvasok, de nem szoktam börtönszlenggel találkozni. A környezetemben meg senki nem használja így ezt a szót.
2010. febr. 22. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim válasza:
Neked nem kell így járnod, ha nem tudsz így menni.
2010. aug. 30. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!