Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Lehet két (régebbi) rádióval...

Lehet két (régebbi) rádióval valahogy kummonikálni?

Figyelt kérdés
Mármint hogy egymással. Azonos frekvencián kell hogy legyenek gondolom, de meg lehet azt csinálni hogy mikrofonnal belebeszéleg az egyikbe és hallatszik a másik rádióban?

2015. máj. 22. 14:47
 1/10 A kérdező kommentje:
kummunikálni*
2015. máj. 22. 14:48
 2/10 anonim ***** válasza:
Nem, mivel csak vevők,adók nem
2015. máj. 22. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
74%

Látótávolságon belül lehetséges. Egyezményes jelrendszer kell hozzá: pl. ha jobbkézzel felemeled, az azt jelenti: "Szeretlek Julis!"


És így tovább.

2015. máj. 22. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet rossz dolog kummonikálni, sem kummunikálni, de ajánlok egy harmadik verziót:

K O M M U N I K Á L N I. :)

Valószínű erre gondoltál, bár ezek után jobban jártál volna, ha azt írod, hogy társalogni, beszélgetni, szót váltani, tárgyalni, kapcsolatot létesíteni, dumálni, szövegelni.....stb.

Ja, sem régivel sem maival nem lehet.

(a berendezés régies neve sok mindent elárul ez ügyben: "rádióvevő készülék")

2015. máj. 22. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Vevőt nem lehet adóvá alakítani. (Úgy át kellene alakítani, hogy egyszerűbb építeni egy adót.)
2015. máj. 23. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
és én tudnék valahogy építeni adót? ha nehéz akkor elég annyi hogy ne is probálkozzak...
2015. máj. 24. 22:59
 7/10 anonim ***** válasza:
A nehézség attól függ, mekkora hatótávolságot, adóteljesitményt és milyen modulációs módokat szeretnél ?
2015. máj. 25. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
mondjuk 100m-es körzetben legyen fogható
2015. máj. 25. 20:46
 9/10 anonim ***** válasza:

Bármelyik áruházban kapható egyszerű toki-voki(sic) Nem kell hozzá rádiókat alakítgatni, új készülékeket tervezni, és még hálózati feszültséget sem igényel.


Különben 100méteren belül -normál esetben- jól hallható az emberi hang is. :)

2015. máj. 26. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
tudom, már rájöttem hogy nem érdemes, csak kíváncsi voltam. de köszi
2015. máj. 26. 15:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!