Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Egy ember meddig élhetne egy...

Egy ember meddig élhetne egy kutya vérével, és mi volna a fő probléma?

Figyelt kérdés
Tudom elég bizarr a kérdés! Viszont tegyük fel, hogy valaki megsérül egy háborúban, igazából mindegy is mitől/miben. viszont csak kutya vér állna rendelkezésre valamilyen formában! Tegyük fel az illetőnek szüksége van majd 2 liter vérre az életben maradáshoz, és ezt állati, jobban mondva kutya vérrel pótolnánk az adott helyzetben!? Felépülne, hasznos lenne a számáéra a Vér? :) Esetleg lehetséges? Elképzelhető?

2015. júl. 16. 18:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Semeddig. Az immunrendszere azonnal szembeszállna a bevitt vörösvértestekkel, azok szétesnének, a páciensnek meg összeomlana a keringése, akut veseelégtelensége lenne és meghalna. Ennyi.
2015. júl. 16. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Szerencsére a Yahoo Answers ezt a kérdést is megoldja


[link]

2015. júl. 16. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Akkor nem is elképzelhető? Nincs esély a túlélésre?
2015. júl. 16. 18:59
 4/12 anonim ***** válasza:

A vércsoportkülönbség kizárja a dolgot.


Te se figyeltél középiskolában, mi?

2015. júl. 16. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
dee de, figyeltem. mondhatni:d Viszont most a gyakorlatra gondoltam, biztos te is hallottál már ilyesmit: elképesztő dolog történt!! akkor: bekerült a giniszrekordba ez ezért, v agy hihetetlen de igaz? ilyesmi:) Tudod nem mindig úgy vannak ám a dolgok ahogyan gondoljuk vagy kiszámoljuk őket!:)
2015. júl. 16. 19:23
 6/12 anonim ***** válasza:
Hát ha 2 liter kutyavért belenyomatsz valakibe, akkor hidd el, hogy gyorsan meg fog halni az illető.
2015. júl. 16. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Értem, nyomatékosítottátok! Köszönöm a válaszokat. :)
2015. júl. 16. 19:26
 8/12 A kérdező kommentje:
És a majom vér? pl csimpánz? na jó sziasztok:D
2015. júl. 16. 19:27
 9/12 anonim ***** válasza:
Még az emberi is, ha nem olyan, ami kompatibilis a páciensével.
2015. júl. 16. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Wadmalac ***** válasza:

Az emberi vérhez legközelebb a szarvasmarhák vére áll. Persze ha azt belepumpáljuk egy emberbe, simán belehal, mert a fehérvérsejtek megtámadják, mint idegen anyagot.

De marhavérből készül vérpótlószer, amit az emberi szervezet tolerálni tud.

2015. júl. 17. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!