Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mi az " informacio"? Ugy...

Macska101 kérdése:

Mi az " informacio"? Ugy erzem az "informacio" szot 1-es esetekben nem birom ertelmezni! (nem az a bajom, hogy nem vegeztem egyetemet. :-)

Figyelt kérdés
2015. aug. 3. 18:35
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:

Az előbbi válaszból kimaradt, hogy az "isteni részecskét" Higgs bozonnak hívják.


"Isteni részecskének" azért nevezte el valamelyik agyament újságró, mert a "semmiből" anyagot "teremt". Lfaszt sem teremt, és pláne nem a semmiből. A saját energiájának (tömegének) 90%-át elveszti (lehet, hogy erre a 90%-ra gondolsz?), miközben "beépül" a protonba vagy neutronba. Tehát nem hogy nem teremt, hanem energia sugárzás formájában szétszórja a tömeget.

2015. aug. 4. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:

És még mindig az előző válaszokhoz kapcsolódóan.


Azt meg kell érteni, hogy a Higgs bozon - fájdalom - már nincs közöttünk. Vagyis nem repkednek a levegőben körülöttünk. Épp ezért van szükség az LHC-re, hogy kipiszkáljuk a protonból. Az utolsó élő H.bozont 14 milliárd évvel ezelőtt látták, a Nagy Robbanás utáni 1. microszekundum (10^-6) végén, amikor a lehűlő energia sugárzásból a Világegyetem hirtelen tágulása következtében "kicsapódott" az anyag, az "Isteni részecske" katalizáló hatására. Akkor az összes ilyen részecske beépült a protonokba, amelyekből ma is annyi van, mint amennyi akkor keletkezett, ugyanis a protonok élettartama 10^31 év, amiből eddig 1.4x10^10 év már letelt. Szóval még egy ideig köztünk lesznek. Szemben a bozonokkal, amelyek 14 milliárd éve kihaltak, részben a protonokba épülve, részben szétsugározva a tömegüket az Univerzumban.

2015. aug. 4. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 A kérdező kommentje:

(20-as)

Szep es okos az "Anyagi" magyarazatod ! Ezek utan mindent "tudunk" , es eszlelunk (magyarul: "Istenek vagyunk").

A "sotet anyag" 63% nem erdekel , mert sotet vagyok . Persze , halovany finguk a "Tudosoknak is" ezzel kapcsolatosan ....

2015. aug. 4. 21:50
 24/28 anonim ***** válasza:
Kérdező, te hány éves vagy? Mert nem vagy valami jó fogalmazásból, ne haragudj... :D
2015. aug. 5. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 A kérdező kommentje:

Igy van ! Beszelak tobb nyelven , de nem talaltam semmilyen "logikat" helyesiras s fogalmazasban...:-) Legnagyobb "erofeszitessel" se birtam 2 szakaszos verset bemagolni . Ugyanakkor imadom a kolteszetet !!!

Off , nem szoktam kerkedni azzal amiben jo vagyok (szemem-kezem "Legendaris" mai napig is) ! Szerencses vagyok , mert az igazsag sose bantott !

2015. aug. 5. 16:32
 26/28 A kérdező kommentje:

(24-es)

(remelem nem haragszol...:-)

Nyugdijas emberek a legboldogabbak , most mar van idom ujra "Ovodaban"

jatszani . Egeszseg kituno , baratnom lenyegessen fiatalabb mint a lanyom s ha megunom a ven K-t akkor lessz masik ... (Life is good , Bro ! )

2015. aug. 5. 19:49
 27/28 anonim ***** válasza:
Miért haragudnék? :) "Szerencses vagyok , mert az igazsag sose bantott !" Ez egyébként egy szuper hozzáállás, irigyellek.
2015. aug. 6. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 A kérdező kommentje:
Jo es szerencses Ember vagy Te is !!!
2015. aug. 6. 16:38
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!