Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ennek az időutazásnak mi a...

Ennek az időutazásnak mi a logikaja?

Figyelt kérdés
Tételezzük fel, hogy az 5-ös lottó sorsolás csalas. Szombat este egy algoritmus kilistazza azokat a számokat amiket az emberek tettek meg az elözö huzás óta. Majd generál egy olyan szamsorozatot amit nem rakott meg senki sem. Ezek lesznek a szombat este kihuzott számok. Tehát ebben az esetben 0db 5 talaltos születik. Mi történik akkor ha én tegyük fel péntek délelött elöre megyek a jövöbe szombat estére a szamok kihuzásàhoz majd leírnám ezt az 5db számot amit tételezzünk fel az egyszerüség kedvéért 1,2,3,4,5 majd vissza utaznék péntek délelöttre es megtenném ezeket a számokat. Eljönne a szombat. Generálná a gép a következö 5db számot amit nem rakott meg senki. Ujra az egyszerüség kedvéért ebben az esetben mondjuk az új 5db szàm az 1,2,3,4,6 lenne. Mivel én az 1,2,3,4,5-ot raktam meg. Mi történne ekkor? Elöre mentem az idöben, lattam a kihuzott szamokat de ekkor ugye meg nem került be a rendszerbe az én 5db szamom. (1,2,3,4,5). Megrakom penteken de ekkor màr bekerül es ennek kovetkeztében fog a gép generalni egy olyan szamsort hogy 1,2,3,4,6. Mivel a gépnek az volt a feladata hogy olyan szamsort generàljon amit senki sem rakott meg es ennek kovetkeztében 0db 5 talalatos lenne.

2015. aug. 25. 01:30
 1/5 anonim válasza:
100%
Nyilván a két jövő nem egyforma, mert más a nyerő számsor, de ha belegondolsz ez azért van mert a más a múltja is, hiszen az első alkalommal nem volt benne az 12345 a szelvények között. A múlt ott válik ketté amikor visszaérsz a jövőből, hiszen az első alkalommal még nem jöttél vissza. A logikája az, hogy sosem tudsz pontosan ugyanabba a múltba visszautazni,mivel egy olyan múltból indulsz amibe még nem utaztál előtte vissza.
2015. aug. 25. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az időutazás ezért lehetetlen. Ugyan is ebben az esetben is két valóság születik. Az egyik az eredeti, a másik a visszatéréskor megváltoztatott jövő. Mert a változás csak a te számodra érzékelhető ezért a te valóságod, és az eredeti külön válnak egymástól.
2015. aug. 25. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 EagleHUN ***** válasza:

Igen ez egy Paradoxon. És a feloldását a fizikusok a multiverzumos elméletekben látják (amikből már rengeteget kitaláltak). Azaz ahogy az előzőek írták, minden cselekedetünk (a nem időutazásosak is!) létrehoz egy párhuzamos valóságot ahol nem tettük meg vagy épp megtettük vagy másképpen tettük meg amit akartunk.

Ez az egész már egy elég régi és valószínű eldönthetetlen vitából indult ki.

Einstein konta Bohr címmel dokumentumfilm is készült belőle. Nézd meg.

Tehát ez a gyökere az egésznek.

2015. aug. 25. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nyilván ezt senki nem tudja, amíg nem próbáltuk ki :)

Van egy nagyon jó film, a címe Az időgép. Hasonló az alaptörténete, mint a te paradoxonod. Arról szól, hogy egy tudósnak meghal a szerelme, ezért időgépet épít, hogy megmentse. De ha megmenti, nem kezdi el az időgépet. De ha nem kezdi el, nem tudja megmenteni. A filmben úgy oldódik meg, hogy a nő mindenképpen meghal. Hiába menti meg a gyilkostól, elüti az autó. Ezért előreutazik, nagyon-nagyon messzire, hogy válaszokat találjon. A többit nem lövöm le, hátha megnézed.

A te esetedben is ez egy lehetséges megoldás. Hiába nézed meg a számokat, és hiába mész vissza, nem tudod megjátszani a számokat (mert pl baleset ér odafele, stb). Lényeg, hogy a természet kikényszeríti, ahogy azt is, hogy a Földhöz ragadj :)

Sőt fokozni is lehet, mi van, ha az emlékeidben is változás lehet, tehát amint visszajössz és beikszeled az 1,2,3,4,5-öt, már úgy emlékszel, hogy 1,2,3,4,6 volt az, hiszen megváltoztattad a jövőt, amibe előrementél.

Itt meg felmerülhet, hogy mi van, ha milliárdos vagy, és beikszeled szép sorban az összes lehetséges kombinációt. Akkor arra emlékszel, ahogy a legutolsóval megnyered.

Nem mondom, hogy így gondolom, de szerintem érdekes ötlet :)

2015. aug. 30. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Általában az időutazásról: tudósok szerint egyelőre lehetetlen, mert egy olyan eszköz kéne hozzá, ami lehetővé teszi, hogy az ember a fény sebességénél gyorsabban haladhasson. Ilyen jármű egyelőre nyilván nem létezik, így az időutazás is csak elmélet.


Két bökkenő van azonban ezzel: (1) még ha tudnánk is uralkodni a negyedik dimenzión (az időn), akkor is csak részleges irányításról lehetne szó, mert kizárólag a jövőbe tudnánk csak utazni, a múltba nem. (2) ha valaki gyorsabban haladna a fénynél, akkor szőröstől-bőröstől egyszerűen megduplázódna; tehát a semmiből ott fog teremi mellette a klónja.

2015. nov. 13. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!