Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Szerintetek megtudnék építeni...

Szerintetek megtudnék építeni egy ürhajót?

Figyelt kérdés
1 év alatt történe az egész és youtube-re raknám fel a videókat,hogy nézzhessétek a történéseket.Közbe magyaráznám,hogy épp hogy mit csinálok ,hogy alapanyagok stb..Jah és mind olyan anyagból ami a házban található szemét vagy amit nem használunk.

2015. szept. 13. 12:36
1 2 3 4 5 6 7
 1/67 anonim ***** válasza:
100%
Azt megnézném!:D És szerinted egy átlag háztartásban hány olyan anyag van ami nem ég szét és bírja a nyomást is felszállás közben? És ez csak 1 apró problematika a sok közül:D
2015. szept. 13. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/67 anonim ***** válasza:
100%

Nem valószínű, hogy meg tudnád építeni. És ha meg is építenéd, akkor sem tudnál kimenni vele az űrbe, azaz max dísz lenne, de rendeltetésszerűen nem lenne használható.


De azért próbáld meg. De tényleg. Legalább jól elszórakozol vele, növeli a kreativitásod, meg a logikád, tényleg jó móka. Szerintem próbáld meg, és ha jól sikerül, akkor rakd föl a netre is.

2015. szept. 13. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/67 A kérdező kommentje:
Egyébként bocsánat,hogy csak ode dobtam a kérdést csak siettek.Szerintem menne.Figyelj fél vagy 1 év és el is kezdem addig olvasok és tanulok.De ha a videót láttni akarod menj youtubra és mr.univerzum néven megtalálsz!
2015. szept. 13. 12:57
 4/67 savanyújóska ***** válasza:
92%

Nem, nem tudnál, több okból sem. Pár dolog, amit meg kéne oldanod (de házi anyagokból nem megy):


1. Kilövés. Hogy juttatod fel? De ezt mondjuk vegyük fél pontnak, ha már van egy hajód ami elméletben kibírja az űrt, már az is hatalmas teljesítmény.


2. Sugárzásálló burkolat. Ehhez kevés a házi bádog, különben az elektromágneses sugárzás szétdarálja a belső részeket, úgymint...


3. Vezérlés - az eszköznek jó lenne, ha mondjuk tudna veled kommunikálni. Még ha nem is gonddolunk a fellövés problematikájával (mert mondjuk műholdat készítesz, ami azért egyszerűbb), akkor is egy csomó nagy rendelkezési állású és redundáns elektromos rendszert kellene tervezned és építened/beszerezned. Plusz ezeket leprogramozni.


5. Hőálló borítás - ott nincs árnyék, vagy 600 K a burkolat, vagy -230 K. Ezt egy alumínium lemez nem sokáig bírja, de egy acéllap sem.


6. Navigáció - Valamilyen helyváltoztatásra alkalmas rendszer is kell bele, érthető okokból, amire teljesül az összes eddigi pont. Plusz ugye az ezt vezérlő számítógépes rendszer. Nem könnyű.


7. Egyszerűen lehetetlen. Nézz utána a Puli Space Projectnek, ők többen dolgoztak éveket egy 10x10x10 centis műholdon, amit nem is nekik kellett fellőni, ehhez képest te egy minimum hordozórakétának minősülő dolgot akarsz összerakni a sufniban.


Viszont maga az ötlet nem rossz, ha leszűkíted a légköri repülésre, és csak 6-8000 méterre fel tudsz küldeni valamit, az már csodaszémba megy, itt viszont már olyan problémáid lehetnek, mint a légtér használata. (Ha egy repülő bedarálja az eszközöd és emiatt lezuhan, akkor az a te felelősséged.) Szóval én csak bátorítani tudlak a projektedre, de sokkal reálisabb célokkal, vagy pedig keress másokat is, akik ebben tudnak segíteni.

2015. szept. 13. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/67 A kérdező kommentje:
Köszönnöm az eddigi válaszokat,de édesapám kamionos és a tatám pedig fémmekkel dolgozik.Mivel apám kamionos ezért nagyon sok holmi van,ami használható.Tatámal úgyan így vagyok.Illetve nem rég volt ház építés így maradtak tárgyak.Van egy lakatlan ház mamáméknak rengeteg fémmel.Szerintem elképzelhetőleg menne.Télen elkezdek rajta dllgozni és ,ha jól megy akkor esetleg videó is lesz
2015. szept. 13. 13:25
 6/67 savanyújóska ***** válasza:
100%

Ezek tök jók, és király cuccokat lehet így építeni, de űrhajót pont nem fogsz, már az informatikai része is meghaladja a tudásod szerintem. Nekikezdhetsz, el is juthatsz valameddig, de szerintem (!):


1. Nem fogod tudni feljuttatni az űrbe.

2. Emiatt sohasem fogod tudni, hogy kibírná-e egyáltalán, vagyis végtelenségig vitatkozhatunk, hogy azok a fémek jók-e. Egyébként a műholdakat 24 karátos arannyal szokták borítani, nyilván nem ok nélkül.

3. Emiatt nem űrhajó lesz belőle, hanem a.) abbahagyod a fenébe - ennek én sem örülnék

b.) valami tök más, hasonló céllal, ez pöpec, de akkor minek eleve az űrhajó dologgal szívni?


Illetve mit értesz űrhajó alatt?

2015. szept. 13. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/67 anonim ***** válasza:
100%
És pénzed lesz hozzá? Mert csak maga az üzemanyag belekerül majd 10-20 millióba.
2015. szept. 13. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/67 anonim ***** válasza:
100%
És keresned kell egy helyet is, ahonnét fel tudod küldeni. Kb. úgy 10 km-re kell lennie a legközelebbi lakóépülettől. Ráadásul nagy balhé lenne, ha leérkezésnél belezuhanna valamelyik épületbe. Meg kéne üzemanyag is. Úgy néhány tonna. Meg azt biztonságosan be is kéne gyújtani indulásnál, de úgy, hogy 300 méternél ne állj közelebb hozzá. Ha ez mind menni fog, akkor nincs kifogásom.
2015. szept. 13. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/67 A kérdező kommentje:
Územanyag hidrogén lenne tatámnak van is hidrogén generátor ill. házilag is tudok készíteni nem egy nagy valami.Mehhajtás valószinűleg plazma meghajtó lesz.
2015. szept. 13. 14:33
 10/67 anonim ***** válasza:
100%
Ne add alább, építs egy halálcsillagot !
2015. szept. 13. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!