Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Lehetséges az időútazás?

Lehetséges az időútazás?

Figyelt kérdés
Példa: ha van egy stopper egy gyalogosnál, és egy aútosnál van akkor az idő lelasul az autosnál mivel a stopper többet mutat a gyalogosnál ezért ha egy helyre mennek az aútos elöbb ér oda így a jővőbe ment míg a gyalogos a jelenben maradt és amikor találkoznak akkor a stopper eltérő időt mútat míg az órájuk azonos ídőt. Ehez hasonlóan valahogy lehetséges az időútazás?

2015. szept. 26. 08:14
1 2
 1/20 Titusztitusz ***** válasza:
Ehhez hasonlóan valszeg nem...
2015. szept. 26. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Te mit gondólsz?
2015. szept. 26. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
De az elkébzelésem jó?
2015. szept. 26. 08:21
 4/20 A kérdező kommentje:
Szerintem ha jól képzeltem el ezt a példát akkor lehet, hogy talán lehetséges.
2015. szept. 26. 08:26
 5/20 anonim ***** válasza:

A kérdezőnek, és a második válaszolónak a a figyelmébe ajánlom azt az alapelvet, hogy először tanuljatok meg írni, utána okoskodjatok.


Amúgy kérdező, leírtad az Einstein-féle relativitás-elméletet.

2015. szept. 26. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Bocs a helyesírási hibákért. Pedig még nem halóttam róla, akkor úgyanúgy képzelem mint einstein?
2015. szept. 26. 08:30
 7/20 Titusztitusz ***** válasza:
Szerintem kicsit zavaros az elképzelésed...Ugyanis az IDŐ nem ment lassabban, vagy gyorsabban az egyik illetőnél, CSAK A HALADÁSI SEBESSÉGÜK KÜLÖNBÖZÖTT...Ez is olyan, mintha azt mondanád, hogy számodra "időutazással" ért fel az, hogy mondjuk nálam valamivel hamarabb léptél fel erre a portálra...Azért az időutazás elmélete az nem egészen ezt takarja...Legalábbis szerintem...
2015. szept. 26. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 Titusztitusz ***** válasza:
Vagy másik variációban az "einstein féle időlassulás" esetére gondoltál? Szerintem így sem lehetséges időutazás, mivel akik ezt a fogalmat megalkották, NEM ÍGY GONDOLTÁK a dolgot, hanem úgy, hogy SZÓ SZERINT "visszamennek az időbe", aztán esetleg onnan ismét a jelen korba térnek vissza...De az einsteini "időlassulás" elmélete az csak olyasmi, mint pl. egy rétestészta kinyújtása, illetve újratömörítése...Vagy egy lufi felfújása, és leengedése...A "téridő" megszokott szerkezetéböl nincs kilépés az "időlassulás" jelensége álltal...Viszont akik szerint lehetséges IDŐUTAZÁS, azok úgy gondolják a dolgot, hogy egy ponton KILÉPNEK(!!) a téridő szerkezetböl, aztán egy másik ponton belépnek...Ez nem ugyanaz, mint ami az "időlassulás" esetében történik...(Ha történik...)
2015. szept. 26. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
De igen, mert a stopper kimútatta hogy az autós kevesebb idő alatt ért oda mint a gyalogos, és mivel az óra úgyan azt az időt mutatta ez is azt bizonyítja, hogy a jövőbe ment az autós, és a jelenben maradt a gyalogos, mert az óra úgyan azt az időt nutatja, ezért rá nem hatott az idö viszont a stopper kimutatta, hogy kevesebb idő telt el az autósnál és mível úgyan onnan índultak és úgyan oda érkeztek ez is azt bizonyítja hogy az autós a jövőbe ment.
2015. szept. 26. 08:52
 10/20 A kérdező kommentje:
Már, ha jó az elképzelésem.
2015. szept. 26. 08:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!