Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hányszoros mikroszkópot...

Hányszoros mikroszkópot vegyek ha kromoszómákat akarok vizsgálni molekuláris szinten?

Figyelt kérdés

Elektronmikroszkópot? Fénymikroszkópot? vagy milyen kategóriájút? 5000x vagy nagyobbat?

Tudományos jellegű kérdés.



2015. okt. 29. 17:21
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

amúgy nem tudom minek főleg vizuálisan szemlélni a kromoszómákat molekuláris szinten

Cirk és Watson már megkapták érte a Nobel dijat...


tudod vannak a bázispárok, és sokkal praktikusabban lehet vizsgálni őket kémiai úton

illetve hát van még ott ez meg az kutatgatni, de azt szerintem hasonlóan kémiai úton vizsgálnák, nem vizuálisan

2015. okt. 30. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Én nem hajtok Nóbel díjra sem egyébre! Nem akarok semmilyen hírnévre szert tenni és pénzt sem akarok vele keresni, viszont egy gyönyörű hobbi amivel van értelme foglalkozni. Ha fölfedeznék valami újat az az én titkom maradna. Ha pénzem van rá akkor miért ne vegyek? Szeretem csinálni amit csinálok csak most jutottam el odáig hogy továbblépek a következő szintre. Tavasszal indul a növénygyűjtés.
2015. okt. 31. 10:59
 13/15 anonim ***** válasza:
82%

1. valószínűleg nem érzed a nagyságrendjét annak, hogy mennyibe kerül egy ilyen. Többe, mint a ház, ahol laksz. Tényleg ennyire jómódú vagy?

2. nem érzed, hogy a készülék megléte esetén sem tudnál vele semmit kezdeni, mert nincs előképzettséged. Vagy már elvégezted az egyetemet, lediplomáztál? Ja, nem, mert akkor már lett volna hozzáférésed ilyenekhez, és nem kellene otthonra is.

Összességében a realitásérzéked elég fejletlen. Egy álmodozó kisgyerek vagy.

2015. okt. 31. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
67%

"Egyenlőre még tanuló vagyok de ha véletlen eljutok egy adott szintre akkor szükségem lesz egy ilyenre és nem kerülhetem el a megvásárlását."


Hülyeség amit írsz, ha te lennél maga Richard Dawkins vagy Czeizel Endre még akkor sem kéne egy elektronmikroszkóp otthonra

Kb ahhoz tudnám hasonlítani hogy szereted a fizikát, ezért veszel egy hadron ütköztetőt a ház alá vagy egy reaktort a spájzba


Amúgy az a dühítő hogy szembe tűnően fogalmad sincs a témáról, én nem tudom elképzelni ki finanszírozná ezt, de ha netalántán sikerül egy ilyen cuccot szerezned és elmúlik ez a kis fellángolásod mi lesz?

Ott fog szétrohadni a sok milliós berendezés a kis gyerekszobádban miközben egy rakat intézet hozzáértő emberekkel csak álmodik egy ilyen szerkezetről mert nekik viszont nincs rá pénzük?

2015. nov. 3. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:
49%

Ettől leolvadt az agyam... Na lett valami?

Vagy észrevetted hogy a 26.000 az angol font és nem magyar forint? :D barom

2018. aug. 23. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!