Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Holnapra lesz, segítene nekem...

Holnapra lesz, segítene nekem valaki a kérdésekben?

Figyelt kérdés

Történelem beadandót kell írnom a szabadságharc vértanúival kapcsolatban, viszont nincs meg minden szükséges információ hozzá. Kerestem a neten, könyvekben őket, lehet figyelmetlenségem miatt, de nem találtam őket. Kérem aki tudjon, segítsen! Nagyon köszönöm előre is.


1. Mért október hatodikát választotta az osztrák vezetés a kivégzésekre?

2. Három magyar haditörvényszék. (város)

3. Polgári személyeket milyen vádak alapján végeztek ki? (kettő)

4. Maderspach Károlyné Buchwald Franciska külföldön is megismert esete hogyan hatott Haynau 1852-es londoni fogadtatására?

5.Mi lett a sorsa a 12. (Nádor) huszárezred huszárainak, akik Linzből Magyarországra akartak szökni?

6. Mit jelent a sáncfogság?

7. Kb hány embert érintett a legénységi állományt sújtó büntetés, a kényszerbesorozás? Mit jelentett ez a büntetés?

8. Milyen nevezetes haditettet hajtott végre a szabadságharc alatt Lenkey János?

9. Ki írt erről a tettéről verset?

10. Miért nem végezték ki?

11. Mi lett a sorsa?

12. A 13 vértanún kívül még három aradi vértanú is volt. Kik voltak ők?


2015. nov. 12. 19:35
 1/1 anonim ***** válasza:

1. 1848-ban a bécsi forradalmi nép ezen a napon végzett Theodor Baillet de Latour táborszernagy, cs. kir. hadügyminiszterrel. Márpedig a bécsi kormánykörök meg voltak győződve arról, hogy a bécsi forradalmat és Latour halálát a magyarok, köztük Batthyány titkos akciói okozták.

2. Pl. Pozsony, Pest, Arad

3. Pl. fegyverrejtegetés, népfelkelésre buzdítás

4. Az Anchor sörfőzde munkásai felismerték és összeverték

5. 13-at közülük golyó által kivégeztek.

6. Erődítéseken végzett kényszermunka, vasra verve.


[link]


A cikkben sztem megtalálsz mindent, bocs, de nem volt kedvem tovább bogarászni.:-)

2015. nov. 12. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!