Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Egy húrnégyszög három csúcsát...

Egy húrnégyszög három csúcsát ismerjük (2;4), (8;2), (1; -4). A negyedik csúcs az y tengely negatív oldalára illeszkedik?

Figyelt kérdés

Fogalmam sincs, hogy álljak neki.

1; (2-u)^2 + (4-v)^2=r^2

2; (8-u)^2 + (2-v)^2=r^2

3; (1-u)^2 + (-4-v)ˇ2= r^2

Felírtam három egyenletet, igy kaptam egy egyenletredszert. az elsőből ki kellen vonni a másodikat, majd az elsőből a harmadikat. És ennyit tudok, kérlek segítsetek! Előre köszönöm!



2015. nov. 19. 18:17
 1/4 anonim ***** válasza:
Mielőtt belemerülnénk a megoldásba, nincs ebben valami elírva? Így elég "csúnya" a kör egyenlete is, a negyedik csúcs ordinátája méginkább.
2015. nov. 19. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha jól értelmezem, akkor felírtál 3 köregyenletet, ahol a középpontok a megadott pontok, és a sugaruk azonos. Az egyenletrendszer megoldása adná a kör középpontját, de azért érezzük, hogy ez így nagyon nem szép, így lehet, hogy van egy kicsit egyszerűbb megoldás is.


Ugye azt a kört keressük, amely átmegy mind a három ponton. Hogyan lehet ezt kiszámolni? Hát úgy, ahogy akkor számoltatok, amikor csak 3 pont volt megadva; felírsz 2 szakaszfelező merőleges egyenletét, majd ezek metszéspontja lesz a kör középpontja, a sugarát könnyű kiszámolni, majd megnézed, hogy ez a kör hol metszi az y-tengelyt, tehát amikor x=0, és a negatív megoldás kell nekünk y-ra.


Kör középpontja: (3,9;-0,3)

Kör sugara: gyök(22,1)

Keresett pont: (0;-gyök(6,89)-0,3), ezt igény szerint kerekítheted.

2015. nov. 19. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Jaj basszus, tényleg elírtam. Tehát a negyedik csúcs koordinátájit keressük. :(
2015. nov. 19. 19:14
 4/4 A kérdező kommentje:
de köszönöööm, így már menni fog talán :)
2015. nov. 19. 19:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!