Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Deviáns viselkedésű írók...

Deviáns viselkedésű írók illetve költőket keresek?

Figyelt kérdés
Tudom, kicsit fura kérdés, de jelenleg ezzel a témával foglalkozom és érdekelne 1-2 név akik eléggé elvontan élték az életüket. Elsősorban külföldi írók illetve költők nevei kellenének, mert magyart én is tudok. Esetleg film cím is jöhet aminek a témája erről szól vagy a főszereplői így viselkednek.
2010. márc. 22. 22:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Gérard de Nerval
2010. márc. 22. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Sade márki.
2010. márc. 22. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Oh, azt elfelejtettem írni, hogy akár festők is jöhetnek. Köszi az eddigi tippeket.
2010. márc. 22. 23:07
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Byron,Villon,Goya,Dali.
2010. márc. 22. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
100%
Mit értesz deviáns alatt pontosan? Simán erősen antiszoc, általában embergyűlölő alkat is jó lesz? Akkor Lovecraft.
2010. márc. 23. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Kinek mi, de a maga idejében ez is az volt:

Film címe: Teljes napfogyatkozás

[link]

2010. márc. 23. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem a legkirívóbb példák, de remélem azért kellően "deviánsak" :D


Truman Capote: alkoholista, drogos, depresszív (és meleg, bár nálam ez még deviancia :) )


Lewis Carroll: Szerintem nem volt vészesen deviáns, de sok kortársa úgy vélte. Felnőttek körében feszengő, dadogó, visszahúzódó; sokan pedofilnak gondolták (ki tudja); migrénje és epilepsziája miatt valószínűleg hallucinációi is voltak stb.


Sallinger "csak" simán antiszoc volt, 65 óta nem publikált és teljesen elvonultan élt.. januárig... (RIP)


Verlain, Rimbaud és a többieket se voltak épp a társadalom elfogadott tagjai.


Bret Easton Ellis: A magánéletéről nem sokat tudok, de a művei és Sallinger halálára való "reakciója" szerintem erősen súrolják a deviancia határát.


Most hirtelen ennyi jutott eszembe... a jó írók ritkán normálisak :D

2010. márc. 23. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
előző vagyok.. Capoténél kimaradt egy 'nem' a zárójelből. :)
2010. márc. 23. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

"Mit értesz deviáns alatt pontosan? Simán erősen antiszoc, általában embergyűlölő alkat is jó lesz? Akkor Lovecraft."


Igen, ilyesmire gondoltam. Deviáns alatt azt értem, aki nem egy bizonyos norma alapján éli az életét. Iszik, drogozik, vagy akár embergyűlölő...tökmind1, csak legyen "fura".


Köszönöm mindenki válaszát, nagyon sokat segítettek!

2010. márc. 23. 11:19
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Faludi György is az volt szerintem. És Villon is, ezért rokon szellemek voltak.. És vajon Wörös Sándor kiről írta a Psichét, és hogyan? Ez nagyon elgondolkodtat engem, ki lehetett az a deviáns Psiché.
2010. márc. 23. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!