Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Miért hasznos a matematika...

Miért hasznos a matematika tanítása az iskolákban?

Figyelt kérdés
Fejleszti a logikát, hasznos a számolás, ilyesmikre gondolok, nem pedig arra, hogy mert érettségi tananyag. Sosem tanultam pedagógiát, de gondolom, van valami haszna annak is, ha mondjuk függvényeket meg szöveges feladatokat, egyenleteket tanítanak az iskolásoknak, de mi az?
2015. dec. 25. 16:11
 1/7 fersk ***** válasza:
100%
A problémamegoldó képesség az élet minden területén szükséges, ehhez a logikus gondolkodás fontos, a matek pedig ehhez nagyon jó gyakorló terület.
2015. dec. 25. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ami túl van a napi bevásárláson, a hitelfelvételen és a százalékos kedvezményeken, meg a keverési feladatokon:

Problémákat megoldani, gondolkodni, ellenőrizni az eredményeket, és az, hogy nemcsak egy megoldás lehetséges.

2015. dec. 25. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
66%

Ha valaki tovább akar tanulni, akkor jó pár szakon kell a matematika.


Én inkább azt nem értem, hogy miért az irodalom/történelem eröltetése megy, mikor a nyelvek és matematika oktatáse a béka feneke alatt van. Ugyanis nyelvek ismerete meg reál diplomák sokkal fontosabbak a versenyképességhez a munkaerőpiacon, mint hogy mit csinált Ozorai Pipó...

2015. dec. 26. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 supra01 ***** válasza:
46%

Legfőképp azért is tanítanak matekot, hogy most te otthonról, az ágyikóban fekve, a billentyűzeted nyomogatásával pillanatok alatt megtudd kérdezni a Gyakori kérdéseken azt, ami érdekel. Nem kell felöltöznöd, és elballagni egy helyi könyvtárba, ott átolvasni több százezer oldalt, hogy megtaláld a kérdésedre a választ, csak egyszerűen beírod ide, vagy a google-ba, és hopp, 0,17 mp alatt 4 251 887 találatot kapsz a kérdésedre.

Na már most. Ha annak idején mondjuk Neumann János bácsit hegedülni tanították volna kizárólag, akkor jobb esetben csodálatos zenei élményben lenne részünk, egy szalagos magnó hallgatása közben, rossz esetben nem is ismernénk a nevét.

Szerencsére tanítottak neki matekot, és ő meg a buksijában kimatekozta, hogy hogyan tudsz majd te kényelmesen okosakat kérdezni karácsony napján a jó meleg szobában :D

2015. dec. 26. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Nem kértem kioktatást, köszönöm. Az első két válaszolónak köszönöm, igen, tudom, ki volt Neumann János, és sosem tartoztam azok közé, akik iskolai feladathoz kerestek választ közvetlen kérdéssel, lévén, hogy az oldal azután született, hogy befejeztem a középiskolát. Köszönöm, és te vajon karácsony napján miért itt töltöd az idődet. Ugye? Mindig van másik oldal és válasz mindenre. Otthon vagy, örülj neki, én fél éve nem jártam otthon, ilyenkor eszembe jutnak különféle dolgok, némelyikből kérdést lehet generálni, és feltenni ott,ahol esetleg választ kapok rá. Akár személyesen, akár az interneten. Az utóbbit választottam, mert biztos voltam benne, hogy a lakótársaim nem biztos, hogy tudnak rá válaszolni, sőt, inkább visszakérdeznek, miért foglalkozom efféle haszontalan és felesleges tudással, mint azt tudni, hogy miért oktatnak matematikát.


Boldog karácsonyt!

2015. dec. 26. 13:46
 6/7 supra01 ***** válasza:

:D:D:D kis durcimanó vagy :D

Nem kioktatás volt, hanem egy ironikus válasz :D

És válasz a kérdésedre. Azért oktatnak ilyen dolgokat, mint matematika, és azon belül függvények és szöveges feladatok, mert ezeket egyszer valaki valamire használni fogja. Nem mindenki, de egy matematikus majd igen, egy asztalos igen, egy építész igen, egy buszsofőr igen, egy kukás igen, egy egyetemista igen. Az egyszerűbb matematikai műveleteket mindenki, a közepeseket kevesebben, a nehezeket meg csak páran. De ahhoz, hogy egy építész meg tudjon tervezni egy házat, ami nem omlik a fejedre, ahhoz sajnos a hegedűművésznek is meg kell tanulni (jobban mondva neki is tanítják) a Thalesz tételt általánosban. Mivel senki homlokára sincs ráírva, hogy kiből lesz atomfizikus esetleg csellóművész.

2015. dec. 26. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, sajnos bizonyos pillanataimban nem mindig érzem az iróniát, pedig magam is használom.
2015. dec. 26. 16:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!