Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Vannak olyan híres matematikus...

Vannak olyan híres matematikusok, akik programozók voltak az "elején"?

Figyelt kérdés

Programozó szeretnék lenni, mert igazából vonzz, de a matematika még jobban.

Tervezem, hogy a mérnök informatika után matematikával is szeretnék foglalkozni.

Szerintetek elérhetem a szakmabeli (matematika) elismerést, hírnevet?


Azért akarok programozó lenni, mert nem olyan kötött, vannak állások melyeket otthonról tudok végezni, emellett a pénz is jobb, mint mondjuk teljes állású matematikusként.


2016. jan. 28. 19:49
 1/10 A kérdező kommentje:

Például ha szorgalmas vagyok, akkor egyetemeken eltudnék helyezkedni még a diploma előtt óraadóként? Főként matematika tárgyakat tanítanék, egyre többet, így átképezve magam.


(A mérnök infó nekem amolyan "mankó". Nem utálom, nem vagyok hozzá hülye, de mégsem ez az álmom.)

2016. jan. 28. 19:50
 2/10 anonim ***** válasza:
73%
Archimédeszre gondolsz, vagy Bolyai Farkasra?
2016. jan. 28. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
73%

Ha nem tetszik a programozás, akkor ne menj programozónak, mert magad szopatod csak vele. Ha a matematika jön be, akkor menj matematikusnak, nem kell bonyolítani.

G.

2016. jan. 28. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
49%

"emellett a pénz is jobb, mint mondjuk teljes állású matematikusként."


Ezt nem tudom hol olvastad, de valótlan az állítás. Egy matematikus tudja azt csinálni amit egy programozó, azonban egy programozónak esélye sincs felvenni a versenyt egy matematikussal olyan területeken, amely nem a programozásról szól.


Magyarországon jelenleg a biztosítási és pénzügyi szektor fizet legjobban, havi 500.000 átlagkeresettel. Egy aktuárius, matematikus végzettséggel ide el lehet helyezkedni aránylag könnyen (főleg aktuárius végzettséggel), szóval az a merész állítás, miszerint egy programozó átlagban többet keres mint egy matematikus, hülyesége (csak akkor lenne igaz ha kutató matematikusra gondoltál volna).


Szóval ha inkább a matek érdekel, akkor gyere az ELTE matematikus képzésére, mivel itt programozni is megtanítják az embert.

2016. jan. 28. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
70%
A kutatást ne úgy képzeld el, hogy éled a kis életed, és egyszer mosogatás közben megszáll az ihlet. Min 5 éves tanulással jutsz el oda, hogy egyáltalán megértesz akuális kutatási témákat. Nem azt, hogy hogyan kéne hozzáfogni megoldani, hanem hogy mi a kérdés. Aztán a pályád során végig megtanulod, ami újdonság van a témádban, vagy más témában, de szerinted segíthet neked is. És ekkor vagy nullán és foghatsz igazi alkotó tevékenységbe. Ha mással töltöd az idődet, nem leszel matematikus.
2016. jan. 28. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Wadmalac ***** válasza:
49%

Greg Egan.

Programozó matematikus és elméleti fizikus.

És nem mellesleg ő írta pl. a Diaszpóra meg a Karantén c. sci-fit.

Olvasd el a könyveket, hátha motivál. :)

2016. jan. 29. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
54%
Greg Egan iro, nincs tudomanyos munkassaga.
2016. jan. 29. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Wadmalac ***** válasza:
75%

"Greg Egan iro, nincs tudomanyos munkassaga."


"Az University of Western Australia hallgatójaként BSc fokozatú diplomát szerzett matematikából, majd egy darabig számítógép-programozóként dolgozott."


Konkrétan az a bajod, hogy íróként vált híressé, nem matematikusként, vagy mi?

:D

2016. jan. 29. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
54%
Neked egy alapdiploma tudomanyos munkassag?
2016. jan. 29. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Wadmalac ***** válasza:
49%

Megértési nehézségek?

Hol írtam én, hogy tudományos munkássága van? :D

Híres matematikus. Éppen nem a matematikáról híres, hanem az írásairól.

Csakhogy éppen a matematikusi, programozói tudására alapozódnak a regényei, anélkül nem lenne ezen a területen sem híres.

Szerintem (és a kommentem többről nem is szólt) ő is lehet jó példa arra, hogy ez a szakma, tudásterület nem feltétlenül száraz, unalmas problémákat, gondolatokat, munkát jelent.

2016. febr. 1. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!