Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Kényszerbetegséggel kapcsolatb...

Kényszerbetegséggel kapcsolatban segítség?

Figyelt kérdés
Tisztálkodási kényszerrel élek már vagy 20 éve és nem találom a kiutat,sokféle gyógyszert,orvost próbáltam már de egyik sem segített.Van itt esetleg aki tudna valami tanácsot adni nekem.Válaszokat előre is köszönöm.

2016. febr. 19. 19:19
 1/7 anonim ***** válasza:
Pszichológusnál is voltál vagy csak pszichiáternél?
2016. febr. 19. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Szia igen voltam több pszichiáternél,de nem tudtam velük se a gyógyuláshoz vezető utat megtalálni.Azért is tettem fel itt a kérdést,hogy hátha van aki ebben valami támpontot tudna nekem adni:
2016. febr. 19. 19:56
 3/7 A kérdező kommentje:
Azért is tettem fel ide a tudományos oldalra a kérdésemet,mert ha a gyógyszerek és az orvostudomány nem tudott hatékony segítséget nyújtani,hogy lehet egy olyan paradoxont feloldani,hogy az agyam kiad egy olyan utasítást amiről tudom,hogy rossz és mégis csinálom?
2016. febr. 19. 20:07
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Egy pszichológusnak és egy pszichiáternek lehet nagyon más a szemlélete és az eszköztára. Elképzelhető, hogy a probléma gyógyszerezéssel nem annyira hatékony, viszont egy intenzívebb terápiával javítani lehetne a helyzeten. Sok sikert!
2016. febr. 20. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Pszichológus szerintem is jobb lenne itt.
2016. febr. 20. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A másik, amit mostanában szoktak alkalmazni, a virtuális valóság. Piszkos dolgot kell megfogni (orvosi felügyelet alatt és irányítással), ez - megfelelően alkalmazva - segíthet.
2016. febr. 20. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Első vagyok, nem sikerült megértened a kérdésemet és nem válaszoltál rá egyértelműen. Ne pszichiáterhez menj, mert ahogy írták is, másfajta szemléletmóddal és eszköztárral bír, mint a pszichológus. Lehet, hogy gyógyszerek nélkül is képes lennél kijönni ebből a betegségből egy megfelelő terapeutával. Kereshetsz célzottan olyan szakembert, aki tapasztalt és kompetens a kényszerbetegek kezelésében.
2016. febr. 20. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!