Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mint tudjuk, az emberiséget...

Mint tudjuk, az emberiséget három narcisztikus sérelem érte Kopernikusz, Darwin és Freud által. Lesz negyedik? Mi lesz az?

Figyelt kérdés
2016. ápr. 12. 13:21
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
92%

Az első kettő inkább a keresztény egyház sérelme, az emberek addig is csak a vallás miatt hitték, hogy kitüntetett helyzetben vannak. Nem sérelem volt, hanem válaszút.

A harmadik is inkább új információ. Csak a valóban nárcisztikus emberek veszik sérelemnek, de a többség kíváncsian várja az ilyen eredményeket.

2016. ápr. 12. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
62%

A heliocentrikus világképet nem Kopernikusz találta ki, ő csak egy jelentős lépést tett a bizonyítása felé. De Európában már a VIII. században forgalomban volt ez a nézet (legalábbis akkorról származik az első írásos említés), Ázsiában (pl. Indiában) meg már az ókorban is.


A majomperről szóló film nagyobb vicc, mint maga a per volt. Még az ellenkezője sem igaz. Egyébként én az emberi faj származásáról szóló elképzeléseket a rendelkezésre álló bizonyítékok alapján, egy semleges, nyitott világnézetből kiindulva nem látom kellően megalapozottnak, de ez már az én bajom. És nem vagyok vele egyedül... Sajnos a legtöbben valóban sértett, hőzöngő keresztények, de azért tudnak értelmes érveket is mondani néha.


Freudot meg attól függ, hogy nézzük. A tudatalatti hatalmának felfedezése s bizonyítása ad egy nagy lehetőséget a felelősséghárításra.

2016. ápr. 13. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
86%
...bocsánat, összekevertem Kopernikuszt Keplerrel, ettől függetlenül igaz, hogy nem ő találta ki az "elméletet", a wiki szerint is ókori görög forrás alapján dolgozott.
2016. ápr. 13. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 Vree ***** válasza:
60%
Wad #4es válasza dupla +t ér :)
2016. szept. 17. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!