Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » BSc gépészmérnökként érdemes-e...

BSc gépészmérnökként érdemes-e elvégezni az ELTE alkalmazott matekot?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

BSc gépészmérnök vagyok, a Bánkin végeztem. Bár volt matek oktatás, de úgy érzem, eléggé belépő szint volt, komolyabb matematikai nyelven leírt dolgokat egyszerűen nem értek. Érdemes-e elvégezni az ELTE matematika/alkalmazott matematika szakot, hogy a matematika nyelvét jobban tudjam használni? Vagy van olyan szak, ami erre alkalmasabb?



2016. máj. 15. 13:31
 1/8 anonim ***** válasza:

bizonyíts be jó sok tételt, azzal lehet fejlődni

OE siván fent vannak a tantervet messze felülmúló könyvek, azokkal lehet foglalkozni, ott a BME videotórium, ahol újra lehet ismételni az előadásokat (amikre a tanulók többsége egyébként nem is jár)


a diploma kötelezettségi is, ha beiratkozol akkor egy csomó marhaságot is meg kell tanulni, ami nem érinti a problémádat

2016. máj. 15. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:

Szerintem egy matek szak nagyon elvetemülteknek való.

Különórákat nem tudsz venni?

2016. máj. 15. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ha szereted a matekot, akkor érdemes..

de ha gépészmérnökséghez önmagában nem nagyon kell, legfeljebb kutatási célokra..

2016. máj. 15. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Mi a célod a matematikával? Csak saját magadat akarod fejleszteni? Kell a munkádhoz? Azért akarsz erre a szakra menni, mert ez kezdett el érdekelni?
2016. máj. 15. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A jó sok bizonyítás inkább Bsc-n van, Msc-n már kevesebb. De nagyon nehéz lesz az Msc az alapok nélkül. Igaz, a Bsc-n az analízis/kalkulus a nehéz, meg ami ráépül.
2016. máj. 17. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Sztem érdemes.

A Bsc-t ajánlom.

2016. máj. 17. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
50%
Soha!!! Az életben nem végeznéd el, nincsenek hozzá alapjaid. Esetleg az ÓE alkmat mesterén, az ilyesmire van kihegyezve. Azt is kalkuláld bele hogy a felvétel feltétele min 40 kredit meglévő matek. És így is rengeteg plusz tárgyat kéne mesteren teljesítened. A karrieredben pedig nem látnád hasznát.
2016. júl. 11. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Jajj, most látom, alapra akarsz menni. De oda is csak akkor van értelme ha van konkrét célod vele.
2016. júl. 11. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!