Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Érdemes nekünk gondolkodni...

Érdemes nekünk gondolkodni átlag embereknek azon, hogy meddig tart a világűr, vagy, hogy keletkezett, stb ilyeneken, vagy bizzuk ezt a tudósokra?

Figyelt kérdés
Szerintetek?
2010. ápr. 10. 20:41
1 2
 1/16 sulfur ***** válasza:
61%
Gondolkodni lehet. Sok értelmét ugyan nem látom, mert egy tudós azért kicsit jobban ért hozzá. Ráadásul a vizsgálathoz szükséges eszközök sem állnak a normál halandó rendelkezésére. Persze, a közzétett adatokat érdemes értelmezni, megismerni mindenkinek, hogy megértse a világot.
2010. ápr. 10. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
81%
Érdemes bizony, különben az ember aki nem gondolkodik hajlamos egyszerűen elfogadni az egyszerűbb világképeket ( vallás), a gyereke ebbe fog felnőni és egyre kevesebb új tudós lesz...
2010. ápr. 10. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
A tudósok is egyszerű gondolkodóként kezdték.Persze,hogy érdemes!
2010. ápr. 10. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
A magam részéről "tudós" vagyok, de nem hiszem, hogy ettől megszűntem átlagember lenni. A tudós éppen olyan ember, mint a többi, csak egy szűk szakterületen jobban képzett.
2010. ápr. 10. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Gondolkodni mindig érdemes :)


Bárcsak többet gondolkodnának az emberek, az "átlagemberek". Egyébiránt a vallás is csak úgy értelmes, ha gondolkodik rajta az ember.

2010. ápr. 10. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Személy szerint azt mondom: nem.

Én sokszor gondoltam rá régen, múltkor is annyira belegondoltam, hogy már majdnem elájultam, mert alig tudtam feldolgozni az agyammal :D

Én nagyon hülyén tudok gondolkodni, egyszerre 100 kérdés merül fel bennem és összefüggéseket keresek és össze kötöm őket és akkor jönnek az alkérdések és közben válaszolgatom meg őket magamban, na szóval bonyolult :D


A hétköznapi dolgoknál is ez van, a világűr és az egész világegyetem keletkezése pedig még bonyolultabb, mint pl. az élet a halál után téma.


Na tehát szerintem felesleges rajta gondolkodni, hagyjuk meg a tudósoknak. Persze akit nagyon érdekel az foglalkozhat vele, de egy átlag embernek nincs meg az a tudása, amivel bizonyos következtetéseket vonhat le, ha pedig tévúton jár akkor nem fog rájönni soha a megoldásra, szóval időpocsékolás volt.

2010. ápr. 10. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Naná hogy érdemes! A tudós is ember, ő egyedül abban különbözik tőled, hogy hivatásszerűen gondolkodik ilyen kérdéseken. De ez nem valami titkos dolog, mindenki számára hozzáférhető rengeteg információ ilyen témákról, és minden tudós örülne (pl én is) ha az emberek többet kérdeznének, és maguk is gondolkodnának.


A tudományt mindenkinek lehet kritizálni/továbbfejleszteni. A tudósoknak nincsenek ebben előjogai, ők egyszerűen többet foglalkoznak ezzel.

2010. ápr. 10. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Sokan vélik úgy,hogy "az átlagembernek nincs meg az a tudása"...


A tudósok talán nem ilyen átlagembernek születtek?Természetes,hogy nagy intelligenciával rendelkeznek,dehát sok nagyon intelligens ember vanmakiből mégsem lesz tudós.Pedig talán az lehetne,ha merne,akarna,tudna nagyokat gondolni,arra lenne kíváncsi,ami még ismeretlen,ahelyett,hogy azt szajkózná,amit beléptápláltak az egyetemeken és rajta kívül többszáz tudós is ugyanazt fújja...

2010. ápr. 10. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
*van,akiből
2010. ápr. 10. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Én is tudós vagyok, habár nem pont csillagász :) De szerintem gondolkodni hogyne lenne szabad bárkinek! Sőt, néha kifejezetten jó ötletei lehetnek laikusoknak is, persze bőven finomításra szorulnak, de alapötletként nagyon jók.

Nem a gondolkodás a tudósok ellensége, hanem az okoskodás. Az viszont nagyon meg tudja nehezíteni a dolgunkat néhány területen, főleg olyanokon, amelyekről mindenki azt hiszi, hogy ért hozzá, és meggyőzhetetlenül hajtogatják a saját hülyeségüket.

Valaki írta, és nagyon igaza van, hogy a tudósok is jobban örülnének, ha többen gondolkodnának. Ez így van, persze, hogy jobban örülnénk, és minél több ember gondolkodik, annál kevesebb okoskodik :)

2010. ápr. 10. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!