Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Vezetői számvitel beadandó....

Vezetői számvitel beadandó. KÉK (Készletérték különbözet) Sehogyan sem bírkózom a feladattal, keddre lekell adnom ezt a házi dogát, de nem tudom. értetek hozzá? Feladat lejjebb.

Figyelt kérdés

Egy ipari vállalkozás néhány kiemelt főkönyvi számláinak adataiból az alábbiakat ismeri (e Ft.-ban):


711.Félkész termék termelése számla nyitó egyenleg 16.000Ft

711.Félkész termék termelése szla.össz.forgalma 600.000Ft

712.Késztermék termelése szla Záró egyenlege 18.720 Ft

235.Félkész termék raktáron szla.nyitó egyenlege 20.000Ft

238.Félkész term. raktár szla össz.forgalma 600.000Ft

251.Késztermék raktáron nyitó egyenlege 30.000Ft

259.Késztermék KÉK szla nyitó egyenlege T490


Kiegészítő információ:


1.A tárgyidőszakban értékesített félkész termékek értéke tervezett közvetlen önköltségen 200.000eFt


2.A tárgyidőszakban értékesített késztermékre jutó KÉK összege: 17.630eFt


3.A tárgyidőszakban realizált árbevétel késztermékek esetében 800.000eFt, félkész termék esetében 320.000eFt


4.A félkész termék raktárkészletének nyitó egyenlege tényleges közvetlen önköltségen 19.200eFt


5.Félkész termék KÉK%-a a tárgyidőszak végén -3%


6.Félkész termék befejezetlen termelésének állományváltozása +11.600eFt


7.Félkész termék raktárkészletének állományváltozása tényleges közvetlen önköltségen +4.080eFt


8.Késztermék befejezetlen termelésének állományváltozása -1.280eFt


9.A tárgyidőszakban elkészült késztermékek tényleges közvetlen önköltségen számított értéke 848.000eFt


10.A késztermékek tárgyidőszakban keletkezett KÉK-e +18.000eFt.


11.A tárgyidőszakban felmerült általános költségek összege 389.000eFt


NAGYON NAGYON MEGKÖSZÖNNÉM ANNAK AKI TUDNA SEGÍTENI!!Vidéken lakom így sajnos külön tanárhoz sem tudok elmenni vele,így itt próbálkozom remélem valaki ért hozzá valamennyit. Jó lenne,ha valaki tudna küldeni egy részletes levezetést vagy legalább,hogy hogyan kellene elkezdeni,mert ilyen példát nem csináltunk órán. Főiskolára járok és ott kellene beadnom kedden... :(


2010. ápr. 17. 14:52
1 2
 1/13 anonim válasza:

Hát látom, nem tobzódnak a válasszal.

Konkrétan mit szeretnél? Ki kellene kontírozni, azaz le kellene könyvelni a kiegészítőben lévő gazdasági eseményeket? Nem teljesen tiszta.

2010. ápr. 17. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Igen az egészet le kellene könyvelni,nyitással együtt mindent,igazából akasztófán kell majd beadni,de az itt most végül is mindegy. Szóval nyitás,gondolom az állományváltozás értékesítést vagy ilyesmit takarhat (tényleg most nincs fogalmam erről,mert ilyen példát nem vettünk ) és a végén csinálni kell egy eredménykimutatást.. :( ,azért köszönöm,hogy írtál!
2010. ápr. 17. 18:33
 3/13 anonim válasza:
Nah, ne keseredj el, megpróbálok segíteni. Kezdd akasztófán megnyitni az egyenlegeket. Az megy? Most el kell mennem, majd rád nézek. Keddig meg lesz
2010. ápr. 17. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
Nah, jutottál valamire?
2010. ápr. 17. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
Ha végképp nem megy, bescannelem hétfőn a mhelyemen.
2010. ápr. 17. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Nagyon nagyon szépen köszönöm neked,hogy segítesz!! Elkezdtem a nyitást,de azt nem értem,hogy a 711-en a félkész termék termelés szla össz.forgalmát is bele kell-e vennem azt a 600.000 tételt a nyitásba? Tudom,hogy butának látszom,de amiket órán csináltunk azok közel sem hasonlítanak ehhez :S. A Dr.Sztanó-Korom E.-Veress A "Példatár a vezetői számvitelhez" c. könyvből csináltunk meg 2-3 feladatot,de az nem ilyen volt. Fél 8 óta ülök felette és nem jutok egyről a kettőre :(,kezdem feladni van amelyik sort nem is értem,hogy azt most hova kellene venni?! Nagyon kedves dolog tőled,hogy segítesz remélem valahogyan meg tudom neked hálálni (ezt most komolyan gondolom,mert az évvégi jegyem múlik ezen és,hogy mehetek e vizsgázni.)Azért nem adom fel teljesen küszködök vele még egy kicsit ma és holnap is próbálkozom vele.
2010. ápr. 17. 21:22
 7/13 anonim válasza:

A nyitás az nyitás. Tehát bele kell venned. Én most ma már nem tudok foglalkozni ezzel, mert a lányomat viszem a gyulai Pálinka Fesztiválra, a fiamat meg előkaparom a barátnőtől, és elég késő van. De megoldjuk, ne parázz, de dolgozz rajta Te is!

Ami itt van email cím már nem él, ezen tudsz üzenni: gabikiss8freemail.hu

Amúgy menj aludni, ma már nem váltod meg a világot. Vagy menj szórakozni!

2010. ápr. 17. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:

Elírtam. gabikiss8@freemail.hu.

Kell az a 8-as.

2010. ápr. 17. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Szia!

Írtam e-mailt először az MSN címemről,de azt visszadobta,aztán írtam a vipmailről,remélem onnan már elment. Most állok neki újra a feladatnak... Te jutottál végül valamire?

Remélem jól szórakoztatok este!:)

2010. ápr. 18. 10:38
 10/13 anonim válasza:
SZia én is most ezzel a feladattal szenvedek de egyelőre nem sok mindenre jutottam... az a baj nem tudok kéket számolni a kész termékeknél...
2010. ápr. 18. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!