Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hogyan működik az időutazás?

Hogyan működik az időutazás?

Figyelt kérdés

1. Ha valaki visszamegy a múltba, akkor megváltoztatja a jövőt. (Vissza a jövőbe trilógia)


VAGY


2. Létrehoz egy új idővonalat, de az a jövő ahonnan jött nem változik meg. (Dragon Ball)



2016. aug. 20. 20:04
 1/7 anonim ***** válasza:
95%
Sehogy nem működik.
2016. aug. 20. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Mivel alapjáraton nem tudunk utazni az időben, értelmetlen a kérdés, hogyan működik.
2016. aug. 20. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:

szerintem, ha lehetséges is az időutazás, hátrafelé csakis nézőként sikerülhet. azaz látsz, de más nem lát és nem is tehetsz semmit.


előre pedig elméletben már lehet, ha jól tudom 1 mp alatt 43-szor kell körberepülni az egyenlítőn és akkor 10mp-vel kerülünk előre vagy valami ilyesmire emlékszem



aztán, f sztudja

2016. aug. 20. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 2*Sü ***** válasza:

Ha lenne macskám, akkor vajon a konyhában, vagy a szobában szeretne-e jobban heverészni?


Fiktív dolgokról bármit lehet állítani, akár egymásnak teljesen ellentmondó, de amúgy önmagában logikus dolgokat is egyszerre. Majd ha esetleg lesz valóban időutazás, akkor meg tudjuk vizsgálni a kérdést, addig a kérdésed pont annyira megválaszolható, mint az én fiktív macskás kérdésem.

2016. aug. 21. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
3. Egy mozgalmas, eseménydús nap után lefekszel aludni, és hülyeségeket álmodsz, amik a múltban és a jövőben is játszódhatnak.
2016. aug. 21. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szerintem a második pont. Az első ki van zárva, egy kérdésemben egyszer én is kifejtettem, hogy miért. Leírom itt is:


Ha csak a szokványos időutazós filmeket nézzük: Ugye az az alap, hogy a főhős visszamegy az időben, megakadályoz/megvariál valamit, ami által visszatérve a jelenbe jobbá válik az élete. Holott ez már önmagában egy hatalmas paradoxon. Hiszen így a létrejött új idősíkon már oka sem lesz visszamenni, és megváltoztatni az adott dolgot. Hogy érthetőbb legyen: Én nagy Beatles rajongó vagyok, születtem 1982 május 25.-én. Tegyük fel, hogy mondjuk ez évben 2016-ban, október 8-án (csak egy hasraütéses dátum) módot találok az időutazásra, és visszamegyek 1980 december 8.-ára megakadályozni John Lennon halálát. Sikerül is. Igen ám, de viszont így létrejön egy új idősík, annak az énemnek aki 1982 május 25.-én ebbe az alternatívába születik bele, 2016 október 8.-ához érve semmi oka nem lesz visszamenni megakadályozni a sztár halálát, hiszen az meg sem történt.

Épp emiatt a Vissza a jövőbe trilógia, az Időzsaru és hasonló filmek hemzsegnek a logikai hibáktól, attól függetlenül, hogy kedvenceim. Még a Terminátort is mondhatnám, de ott még plusz bukfencek is vannak ugyebár.

2016. aug. 21. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Gondolatilag.

Elképzeled, hogy holnap van. Vagy hogy mit csináltál a múlt szombaton.

2016. aug. 21. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!