Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Amerikába mennyibe kerül egy...

Amerikába mennyibe kerül egy normális egyetem és mennyi az esély, hogy felvesznek?

Figyelt kérdés

Középiskolában tanulok informatikát (programozást).

Én azt olvastam, hogy akár egy jó egyetem amerikában 13 millió forint is lehet 1 évre...

Tényleg ilyen sok ennyi időre? És mennyi az esély, hogy felvegyenek oda Magyarországról?



2016. szept. 11. 13:44
 1/8 anonim ***** válasza:

Gondolom ha ilyen téma érdekel, és terved is lenne, akkor tudsz társalgási szinten angolul.

Mivel írtad, hogy programozó vagy, akkor tényleg nem rétem, hogy nyelvtudással, számítógépes gyakorlattal hogy a fenébe nem tudsz a neten utánaolvasni ezekhez a témákhoz, Minden le van írva angolul több ezer linkben is. Ha ez nem megy akkor neked nem való az amerikai élet.

2016. szept. 11. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
javítok:értem
2016. szept. 11. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szerintem amerikai intézet, vagy nagykövetség oldalán keress lehetőségeket ösztöndíjra, írj nekik motivációs levelet angolul.
2016. szept. 11. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Én még nem tudok perfect angolul mert 9.-es vagyok.. Most csupán csak érdeklődöm, hogy lesz-e rá lehetőség.. És most olyanokat kérdezek akiknek van tapasztalatja vagy hasonló... :)
2016. szept. 11. 19:57
 5/8 anonim ***** válasza:
Amerika nem a könnyen hozzáférhető felsőoktatásáról híres, ha angolul rákeresel az átlagos egyetemi költségekre akkor biztos megtudod, hogy stimmel-e az összeg, de úgy nagyjából korrektnek tűnik. Ellenben mondjuk Skóciában úgy tudom nincs tandíj.
2016. szept. 11. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Szaniszlo Ferenc ***** válasza:
amikor 2009-ben kinn jártam, az MIT-n 60000 dollár volt egy félév. Gondolom szakfüggő is, meg azóta talán nőttek is az árak. De miért is kéne ott egyetemet végezni? Európán belül is el lehet végezni egy egyetemet, akár magyarországon is angol nyelven. programozóként aztán a világban bárhol lehet állást találni.
2016. szept. 11. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Fél év olyan sok?
2016. szept. 13. 19:01
 8/8 A kérdező kommentje:
Amúgy mindig is tetszett amerika.. Magyarországon nincs élet ott meg éjjel nappal van... (Nem TV nézésből mondom hanem ismerősöm kint van) éppen ezért szeretnék kint tanulni, dolgozni, élni, de ha 10 milla fél évre és pl 6 év egy egyetem akkor esélytelen.. Ösztöndíjjal mennyivel kevesebb?
2016. szept. 13. 19:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!