Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Szerintetek van alapja a...

Szerintetek van alapja a csillagkapu, vagy valamiféle dimenzióátjáró létezésének?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 23. 10:19
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

A csillagkapunak természetesen van. A féregjáratok léteznek, amelyek elgörbítik a teret. Azt már egy asztrofizikustól kell megkérdezned, hogy ezeken lehetséges-e az áthaladás és hogy lehet-e ilyeneket mesterségesen generálni, de ha igen, akkor alapvetően a csillagkapunak semmi akadálya.

A dimenzióátjáró már nehezebb dió. A világ részecskéi nem azonos intenzitással rezegnek. Tehát az, hogy azok a részecskék, amelyek egy bizonyos rezgésszámot produkálnak, számunkra láthatatlanok és érzékelhetetlenek, nem jelenti azt, hogy a velük azonos rezgésszámú részecskéknek nem olyan szilárdak, mint mondjuk nekünk egy beton fal.Tehát ha megváltoztatjuk a testünk részecskéinek a rezgésszámát, elvileg átjuthatunk egy másik "dimenzióba".

De ez csak az én elméletem és én nem vagyok fizikus. :)

Én azt mondom, hogy a csillagkapu, mint olyan, aboszlut lehetséges, ha képesek vagyunk mesterségesen létrehozni féreglyukakat, a dimenzióátjárónak pedig, tudomásom szerint, komolyabb akadálya nincs, de azt már ennyire bizonyosan nem merném kijelenteni. Ahhoz előbb meg kéne határozni a dimenziók miben létét.


L

2010. ápr. 23. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
2010. ápr. 23. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
és gondoljátok h a másik dimenzióban is van élet? ugyan
2010. ápr. 23. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Mondjuk ezt is kérdéses. Valóban. :)


L

2010. ápr. 23. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

" ... és gondoljátok h a másik dimenzióban is van élet? ugyan ..."


Ha van több dimenzió, és ebben van élet, abban miért ne lehetne? Hm ?


maci

2010. ápr. 23. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Az az érthetetlen és tök logikátlan hogy kitalál egy író valamit és sokan ezt úgy veszik mint valóságot létező valamit. Miért kell megerőszakolni az emberi gondolkodást észnélküli állításokkal?
2010. ápr. 23. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
A multiverzum "léte" ma már tudományosan foglalkoztatott kérdés...
2010. ápr. 23. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
épp ezért írtam h "gondoljátok ott van élet?" h fordítva lehessen gondolkodni. nemvalószínű h másik dimenzióban van élet, így a dimenziókapura is elég kicsi az esély
2010. ápr. 23. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

"Az az érthetetlen és tök logikátlan hogy kitalál egy író valamit és sokan ezt úgy veszik mint valóságot létező valamit. Miért kell megerőszakolni az emberi gondolkodást észnélküli állításokkal?"

Ez a fikció elég nagy gondolkodók tudományos elméletein alapul...Einstein–Podolsky–Rosen-paradoxon ;)...melyiküket szeretnéd lehülyézni ? :D

2010. ápr. 23. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

"épp ezért írtam h "gondoljátok ott van élet?" h fordítva lehessen gondolkodni. nemvalószínű h másik dimenzióban van élet, így a dimenziókapura is elég kicsi az esély"

Miért is? Akkor olyan bolygóra sem tudnál leszállni űrhajóval, ahol nincs élet? Vagy nem tudsz bemenni egy olyan házba, ahol nincs egy élőlény sem?

Nem értem a logikádat.


L

2010. ápr. 23. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!