Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Miért megy ilyen nehezen egy...

Miért megy ilyen nehezen egy adott anyag megertese?

Figyelt kérdés
Első éves halgato vagyok (2 évet halasztottam :d) egy egyetemen. Úgy érzem hogy az első 3-4 óra a tárgyakból nagyon nehezen ment...annyit ertetlenkedtem hogy hihetetlen...a való életben eléggé gyorsan pörög az agyam,nem igazán jellemző rám az hogy ha valaki valamit elmond azt nem értem meg... a csoport társaim (legalább is ahogyan ok nyilatkoznak) mindent elsőre megertenek(pedig nagyresze egyáltalán nem mondható inteligensnek),en vagyok a fekete bárány aki sosem ért semmit óra vegen...ezek csak a kezdeti nehezsegek,vagy csak ilyen lassú a felfogasom? a középiskolában azért nem volt ilyen problemam,mert sosem tanultam semmit,es orakrol logtam...viszont az erettegire magamról felkeszultem és atmentem.

2016. okt. 10. 12:51
 1/8 A kérdező kommentje:
Hallgato*
2016. okt. 10. 12:53
 2/8 anonim ***** válasza:
Attól is függ, milyen tárgy. Valakinek pl. a történelem vagy szociológia, politológia tanulás nem okoz semmi nehézséget, de a matekkel vért izzad. Vagy akár fordítva.
2016. okt. 10. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Vree ***** válasza:
Esetleg nem olyan egyetem, aminek a témájához nem volt sok közöd korábban? Tehát aki régebb óta ebben a témában mozog, esetleg olyan szakközépbe is ment, az jobban képben van?
2016. okt. 10. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Hogy a felfogásod milyen, ebből nem derülhet ki.

Viszont a helyzet jellemző. A hétköznapi életben hétköznapi dolgokról van szó, aminél a tudott ismeretek közül kell egyet (mondjuk a legfrappánsabbat) választani. Az egyetemen azonban tanulunk. Ott tudást adnak át, olyant, amit addig nem tudtunk. Csakhogy a tudás hierarchikus. Az előző tudásokra épül. A megértés két dolgon múlik, egyfelől felfogtuk-e a hallottakat. Másfelől értelmezni tudjuk e korábbi tudásainkkal, azaz abba bele tudjuk-e helyezni.

Ha az első okoz nehézséget, akkor nehéz a felfogásod. Ha a második, akkor hiányos a tudásod. Itt erről lehet szó.


Az adott tárgy új ismereteit nem tudod elhelyezni a korábbiak közé, mert azok hézagosak. Az új nem illik sehová. Hogy világos legyen, nézzünk egy matematikai (számtan) példát. A hatványozást magyarázzák. Ha öt számot összeszorzunk, akkor kapunk egy eredményt. De ezt leírni (meg mondani) hosszadalmas, ezért új jelölést vezetünk be. Kettő az ötödiken azt jelenti, hogy a kettőt ötször összeszorozzuk. A szorzásból következik néhány tulajdonság is, például ha a kettő harmadik és ötödik hatványát összeszorozzuk, az kettő a nyolcadikon, a hatványkitevőt tehát összeadjuk.

Ennyi az előadás, a hallgató semmit se ért, főleg nem ezt az összeadás dolgot. Mitől is értene, ha a szorzásról nem tudja, hogy az meg néhány azonos szám összeadása. Ezt az elvonatkoztatást, a technikát ott mutatták meg, itt már feltételezik hogy megvan, ezért csak hivatkoznak rá. De aki nem tudja, annak a hivatkozás értelmetlen.


Minél több hiányzik a korábbiakból, annál érthetetlenebb az új. És mivel az új egyre jön, egyre több a nem értett régi. Ezen semmi más nem segít, mint hogy visszalépünk, és minden nem értett régit megtanulunk (megértünk). Különben előbb utóbb összecsapnak a hullámok a fejünk felett, ami egy csomó bukásban, majd az egyetemről történő eltávolításban realizálódik.


Tehát sürgősen vizsgáld meg, mit kell pótolnod. És tedd.

2016. okt. 11. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenki kedves és segítőkész válaszát :)

Az a helyzet,hogy rengeteget felejtettem 2 év alatt az érettségire megtanultakbol,plussz én eléggé későn jöttem rá arra hogy tanulni akarok a tovabbiakban,es ebből kifolyólag nagyon későn is fogtam neki tanulni...ami nekem az érettségire való fekeszulest jeletette. Mindaddig sosem tanultam semmiből semmit.viszont most egyetemen rengetek olyan tárgy van (fizika,kemia) amiből nem erettsegiztem,így nem is tanultam őket sosem meg.

Jeenleg nagyon akarom,es nagyon szeretném érteni a hallotakat,de egész egyszerűen nem tudom hova tenni oket...így valószínűleg az állhat fenn,hogy baromira hiányos a tudásom...

2016. okt. 11. 21:55
 6/8 anonim ***** válasza:

Jól látod, az előismereteid hiányosak lehetnek, reáltárgyaknál ez egy sarkalatos pont.


Meg kell gondolni, jó szakot választottál -e, érdekel -e az, amit tanulsz.

2016. okt. 13. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az eloismereteid es az ezzel kapcsolatos kompetenciaid hoanyozhatnak. Probald meg potolni oket.
2016. okt. 14. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

igen...ezen gondolkodom egy ideje.. mert sajnos amit az ember nem erez,es nem szeret abbol nem is tud jo szakmeber valni :(....remelem belerazodok!

koszonom a valaszokat

2016. okt. 14. 19:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!