Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Akik szerint nincs evolúció,...

Ay carramba! kérdése:

Akik szerint nincs evolúció, azok elmagyaráznák hogy miért gondolják ezt?

Figyelt kérdés
Nem szeretném, ha félreértés történne, nem akarok csipkelődni. Csupán megérteni szeretném, hogy mások hogyan gondolkoznak erről a témáról. (Nem fogok válaszolni, csak elolvasom a véleményeket.)

#Isten #evolúció #hit #értelmes tervezés
2016. nov. 14. 16:35
 311/317 Cerevisiae ***** válasza:
100%

"nem azt mondtam sose volt az élet történetében növekvő tendencia, hanem emberléptékű "bizarr" sebességű nem volt sose."


Jó. Akkor tehát visszatértünk az eredeti megállapításomhoz.


A tengeri emlősök kialakulása fika 50 millió év alatt még bizarrabb sebességű. 7 millió éves bontásokban mérve is sokkal több mutációra volt szükség ebben a folyamatban, mint az emberkialakulásiban.


Erre te majd azzal jössz, hogy ott nagyobb volt a génfrekvencia (nem tudni miért), és még azt is megállapítod majd, hogy vízbevisszaköltözés sokszor volt amúgy is...


Erre én... erre te... erre én... erre te:

"nem azt mondtam sose volt az élet történetében növekvő tendencia, hanem emberléptékű "bizarr" sebességű nem volt sose."


Erre én: "Jó. Akkor tehát visszatértünk az eredeti megállapításomhoz."


...és ezt játsszuk a végtelenségig.


Én: "Okosabbról beszéltem, és nem zsenikről."

Te: "lényeg nem változik ugyanúgy sok gén játszik szerepet. 2009-es cikk 50 genetikai polimorfizmus beszél ami köthető okosság mértékéhez"


Amennyiben egy db. adott tulajdonság a vitánk tárgya, és ez az okosság, akkor sajna nem értem, hogy miről beszélsz. Amikor az adott populációt jellemző vizsgált lokuszon csak egyfajta allél fordul elő, az a monomorf lokusz, vagyis a populációban a szükséges genetikai információt egy megoldás tárolja. Ez azt sugallja, hogy nehéz ügy volt amíg a dolog összejött, és a szükséges megoldás közel optimumát látjuk. Amennyiben a populáció többfajta allélját is megtalálhatjuk a populációban, akkor az a lokusz polimorf, vagyis ez azt jelenti, hogy a szükséges egy nemű megoldás kifejezésére több lehetőséget látunk éppen, ami azt mutatja, hogy vagy alakulóban van egy evolúciós folyamat, vagy a szükséges információt összehozni nem egy nagy durranás, mert sokféle variációban is kijön. Ez utóbbi akkor jelenthető ki igazán, amikor a polimorfizmus már régóta jelen van a vizsgált populációban.


Ebből az állításodból az jön le, hogy hiába bonyolult az okosodás folyama, mivel rengeteg jó megoldás van a fejlesztésére, ezért nem is csoda, hogy az evolúció gyorsan tudja az intelligenciát növelni, ha arra rágyúr a szelekció. És így nincs szükség a gyors folyamat realizálásához túlzottan nagy génfrekvenciára se.


"az általad kitalált elképzelt dolgot akarsz hozzám társítani,evolúciót mint mechanizmust sose tagadtam"


Akkor miről vitatkozol? A többi agynöveléses példában a szelekció minden esetben nagyon sokrétű volt, és az okosodás azokból vagy nem igen számított, vagy csak minimálisan, de legalábbis kisebb mértékben. Az ember esetében egyszerűen a trend annyit változott, hogy a szelekció gőzerővel ráhasalt az okosodási igényre. Persze, hogy ilyenkor sokkal gyorsabb az egy szervre koncentráló folyamat, mint a többi más olyan lénynél, ahol a szelekció hatása minden szervükön, alkatrészükön "szétoszlik".

2016. dec. 2. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 312/317 fairi1 ***** válasza:
48%

"Akkor miről vitatkozol? A többi agynöveléses példában a szelekció minden esetben nagyon sokrétű volt, és az okosodás azokból vagy nem igen számított, vagy csak minimálisan, de legalábbis kisebb mértékben. "


inkább csak beszélgetünk, igazán sose volt itt vita;) te akarsz csak valami vitát vizionálni és győzelemről és vereségről beszélni....

Igazából csak teszt folyt, alapvetően elfogadom jelenlegi modellt, de teszteltem egy "égi" modellt összhangban hozni a tényekkel. nem v'ok Raëlizmus vagy hasonló elmebetegség követője vagy terjesztője.


"A tengeri emlősök kialakulása fika 50 millió év alatt még bizarrabb sebességű. 7 millió éves bontásokban mérve is sokkal több mutációra volt szükség ebben a folyamatban, mint az emberkialakulásiban. "

újra elismétlem amit korábban mondtam, korai tenger felé néző ősök gyorsabban szaporodtak,nagyobb utódszám, így szelekció több lehetőségből is gazdálkodhatott. Én égvilágon semmi furcsa dolgot nem látok emiatt. nemcsak a génfrekvencia van szó, nagyobb utódszám nagyobb valószínűség mindenféle mutációnak (legyen semleges vagy hasznos)

"Amennyiben egy db. adott tulajdonság a vitánk tárgya, és ez az okosság, akkor sajna nem értem, hogy miről beszélsz. "

látszólag egyszerűnek akarod mondani, de komoly szintű intelligencia csak egyszer jelent meg, és most is igazán keveset tudunk genetikai háttérről.Utólag nézve evidensnek tűnhet a magasszintű intelligencia előnye, de emberen közvetlen elődein kívül egyik se jutott túl egy szinten.

2016. dec. 2. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 313/317 Cerevisiae ***** válasza:
100%

Annak ellenére, hogy sajnos az álláspontjaink nem közeledtek egymás felé, a vita hasznos volt számomra, remélem neked is valamennyire.


Viszlát, más témában.

2016. dec. 2. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 314/317 imakommandós ***** válasza:
0%
Mi lett a meccs vége? Győzött a Biblia? xd
2016. dec. 6. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 315/317 A kérdező kommentje:
Valaki plusz választ?
2017. ápr. 8. 07:55
 316/317 anonim ***** válasza:
100%
Nem volt elég 32 oldal?
2017. ápr. 9. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 317/317 A kérdező kommentje:
Hmmmm, nope! I want more, hahaha...!
2017. ápr. 9. 15:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!