Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ha 119-es az Iq-m menza teszt...

Ha 119-es az Iq-m menza teszt szerint akkor kb. hányasra kéne érettségiznem készülés nélkül?

Figyelt kérdés

A leírásban az áll hogy a 119 - "Átlagon felüli intelligencia" 1 pont híján pedig "Rendkívüli intelligencia" lenne, tehát tanulás nélkül körülbelül mire kéne képesnek lennem?


,,Átlag feletti inteligenciáról van szó. A főiskola ezeknek az egyéneknek nem csinál problémát és elvégzik probléma nélkül. Ha az egyén dolgos,elérheti a különleges munkahelyet a munka piacon. A népesség között találhatunk kb.12% embert ezekkel az IQ értékekkel."


Neee gyertek a sablondumákkal! Ez csak egy felvetés, nem kell hogy megfeleljen a valóságnak.


2016. dec. 5. 22:30
1 2
 1/14 anonim válasza:
Ezzel ugyan nem érsz semmit.
2016. dec. 5. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Tehát megbukok ha nem tanulok? :D

Akkor miért mondja a sok nagy okos hogy ő bizony ilyen meg olyan jól érettségizett miközben szart az egészre?

2016. dec. 5. 22:33
 3/14 anonim ***** válasza:

Az ingyenes, online mensa teszt jóval felfele értékel. Lehet azért, hogy így próbáljanak becsalogatni kuncsaftokat a fizetős tesztre. Nemrég itt a gyakorin volt egy kérdés, hogy ki hogy írta meg a tesztet. Az első pár válaszoló, amiket olvastam, mind a max.ot érte el. Egyébként én is azt értem el, de ennek ellenére nem gondolnám, hogy ennyire magas lenne az iq-m.

De tételezzük fel, hogy valóban 119 az iq-d. Ettől még nem fogod tudni a reakcióegyenleteket, matematikai szabályokat, évszámokat, költők műalkotásait ... tanulás nélkül.

2016. dec. 5. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Mert az érettséginek és egy iq tesztnek nincs semmi köze egymáshoz.

Az érettségin főleg lexikális tudást kérnek, igaz csak annyit, amennyi sok emberre "ráragad" fiatal korában. Így tudják szinte tanulás nélkül 4-es, 5-ösre teljesíteni az érettségit.

Egy iq-teszten a logikai készségedet teszik próbára.

Igaz, egy matekérettségi nem csak lexikális tudást kér számon, ott kell egy kicsit "gondolkodni". (bár a középszintű inkább csak sablonfeladat-megoldás)

Ennyi az átfedés a kettő között.

2016. dec. 5. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
69%

Ha a kezedbe adok két vasat, akkor össze tudod hegeszteni a 120-as IQ-dal? Gondolom nem... Míg egy "szerényebb képességű, 95-ös IQ-val, de ezzel a szakmával rendelkező ember röhögve megcsinálja.


Szerintem érted az analógiát a kettő között.

2016. dec. 5. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Értem én, tanulni kell.
2016. dec. 5. 23:16
 7/14 A kérdező kommentje:
Csak nem értem miért mondják mások hogy tanulás nélkül is meg lehet csinálni egész jól, ha valaki nem hülye. :)
2016. dec. 5. 23:17
 8/14 anonim ***** válasza:

Az intelligencia nem azonos a (lexikális)tudással, tájékozottsággal. Lehet bármekkora az IQ, de ha nem tanulod meg az érettségi anyagot, akkor visszatapsolnak.

Csak egy példa: ismerek mensa tagot 135>IQ-val, történelemből viszont a II.VH-ig jutott a felkészülésben, mert két hét alatt nem tudott négy év ellazsált tanulást bepótolni. Ha nem a párizsi kommünt húzza, akkor ma 8 általános lenne a legmagasabb iskolai végzettsége. Ennek több évtizede, és ha ma kéne érettségiznie, biztos, hogy minden tárgyból megbukna.

2016. dec. 5. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

"Csak nem értem miért mondják mások hogy tanulás nélkül is meg lehet csinálni egész jól, ha valaki nem hülye."

Ez a divatos felvágós stílus.

Mert:

"Jaj, mennyit tanultam, de megérte, mert egész jól sikerült" = UNCSI !!!

"Leseszarom, mégis jó lett!" = Hú, de vagány és okos vagyok.

???

2016. dec. 6. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Egyrészt az érettségi színvonala iskolánként erősen változó. Másrészt pedig a magyar érettségi rendszer jelenleg arra játszik, hogy aki belekezdett egy érettségit adó képzésbe, azt minél hamarabb átrugdossák rajta a tanárok. Ez nem feltétlen rossz, bár sokakat szerintem megtéveszthet, mert nem feltétlen a valós tudási szintet tükrözi vissza.


Egyébként az érettségi nem arról az 1 hónapról szól, lényegében 4-5 évig készülsz az érettégire. Az az 1 hónap csak segít, hogy összegezd a tudásodat és hogy felelevenítsd a szükséges lexikális tudást.


Egy erősebb egyetemre sem nehéz bekerülni, viszont a nemtörődöm magatartásúak gyakran csak 1,5-2 év után veszik észre, hogy elkéstek a ráébredéssel, és nem nekik való az adott hely. Ott már valóban teljesíteni is kell, nem elég szagolgatni a könyöködet.


Egyébként ha kicsit elgondolkoznál, akkor rájönnél, hogy nincs erős konvergencia a két dolog között. Az intelligencia egyfajta készség/készségek gyűjteménye, ami nyilván fejlesztés nélkül csak egy kihasználatlan erőforrás és a lexikális tudást sem helyettesíti.

Egy processzort is használhatsz hasznos munkára, meg bekötheted ellenállásnak is szobát fűteni.

2016. dec. 6. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!