Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hogyan oldjam meg? (matek...

Hogyan oldjam meg? (matek feladat)

Figyelt kérdés
Holnap matematika dolgozatot írok, és nem tudom, hogy hogyan kell megoldani egy ,,oszthatóság szabály" féle feladatot pl. Írd le az összes olyan 12-vel osztható 3 jegyű számot, amiben ha elosztjuk az 5-öt, akkor 3 a maradék!Kérlek, elmagyaráznátok nekem egy ilyen feladatra való stratégiát? :)

2016. dec. 11. 18:33
 1/4 dq ***** válasza:
100%

12 nem jó

24 nem,

36 nem

48 igen,

60 nem,

72 nem

84 nem,

96 nem,

108 igen,

... azt látod hogy az ilyen számok 60-asável követik egymást.

Majd ezeket összeszámolod.


Tehát a stratégia:

* felírod az elsõ néhány tagot

* megsejtesz valami állítást, ami segít számolni

(* igény szerint belátod hogy tényleg 60-ével követik egymást)


(Ajánlatos lehet az 5-ös maradékot is felírni, nem csak azt, hogy igen/nem. Most elég volt, de lehet hogy máskor nem lesz. Tehát: 2, 4, 1, 3, 0, 2, 4, ..)


De akár az 5-tel 3-mat adó számokat is vizsgálhatod, azokra is ugyanígy 60-as periódus fog adódni.

2016. dec. 11. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Sokat segítettél, és mostmár értem :)
2016. dec. 11. 19:01
 3/4 bollocks ***** válasza:
Ha az öttel való osztási maradéka 3, akkor az utolsó számjegye 3 (0+3) vagy 8 (5+3). Nyilván az utóbbiak lesznek oszthatók 12-vel. Továbbá csak az a4*12 és a9*12 számok utolsó számjegye lesz 8. Innen egyszerű a feladat.
2016. dec. 11. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi 2-es neked is :)
2016. dec. 11. 19:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!