Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A gépesítéssel, az élet...

A gépesítéssel, az élet "kényelmesebbé" tételével teljesen "átalakul" az ember biológiailag, igaz?

Figyelt kérdés

A fejlett országokban a dolgozók nagy része ülőmunkát végez. A munkahelyre jármű visz; mindenhol lift, mozgólépcső van. Az otthonokban mosógép, mosogatógép stb. Az emberek lassan nem művelnek kertet, nem főznek, illetve a főzés is mirelit élelmiszerek kifőzéséből, kisütéséből áll.

Az irodai ülőmunka napi minimum 8 óra, de túlórákkal sokkal több lehet.

Akkor a lustaságról, az internet, tévé (média) hatásáról nem is beszéltem.


Pár évtized, és az ember fel se fog szinte állni.


Úgy fogunk kinézni, mint a Wall-e-ben az emberek:


[link]


[link]



Kb. még a beszéd által irányított robotokat is el tudom képzelni.


Szerintetek is így lesz?


2016. dec. 14. 20:29
1 2 3
 1/22 Gugu Gabor ***** válasza:
73%

Jelenleg azért azt látom hogy azoknak akik ülő munkát végeznek, nagyon nagy része próbál sportolni valamit szóval aki valamennyire is megteheti nem ellustul hanem próbál "egészségesen élni".

Egyébként az evolúció nem ilyen gyorsan működik, (szóval nem 2 évtized az megint egy másik kérdés hogy attól hogy valami feleslegessé válik nem biztos hogy eltűnik (már ha nem kerül aránytalanul sok energiába a fenntartása, növesztése stb.)

2016. dec. 14. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Túl rövid ehhez az idő. Az ilyen változásokat 100000 években számoljad, és akkor még csak kisebb változások lesznek.
2016. dec. 14. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
40%

Például Bécsben sokat sportolnak az emberek. Rengeteg görkorist vagy kerékpárost lehet ott látni. Láttam már 70 év körüli görkorist is. Vagy aki megtette a Bécs-Passau Duna menti kerékpárutat. Vagyis nem kényelmesedtek el. A mozgásszegény életmódhoz lehet hogy a Magyarországon ismert gondok kellenek inkább. Vagyis ha például azon aggódik hogyan ossza be a kevés fizetését, akkor valószínű nem fog görkorival rohangálni a fittsége megtartása érdekében. Valahogy úgy érzem hogy a luxus életmód inkább elősegíti azt hogy törődjünk az egészségünkkel. Ezt bizonyítja a sportos nyugat-európai társadalom is. Amerikában nem tudom miért van annyi elhízott, lehet hogy mégsem élnek akkora gondtalan luxusban mint ahogy gondoljuk. Eléggé a munka körül foroghat az életük, meg a számlák befizetése...

Például én amikor kemény fizikai munkát végeztem falun, egyáltalán nem sportoltam, de még az egészségem is eléggé elhanyagoltam. Később városon számítógép előtt dolgoztam még otthon is. Mégis rengeteget kezdtem törődni az egészségemmel, nagyokat kerékpározok, nyaranta 100 km az átlagos táv amit egy fordulóval megteszek kerékpárral főleg a vadonban. Illetve nyaranta úszok is, előtte meg úszni sem tudtam. Úgyhogy felőlem jöhetnek a gépek, a csettintésre házhoz jövő vezető nélküli autó meg egyebek. Annál több időm és energiám marad a makulátlan egészségre.

2016. dec. 14. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

Aki kemény fizikai munkát végez, annak nem kell már sportolnia. ;)


Aki ülő munkát végez, annak sajnos erre is időt kell szánnia. :( Ma munka után tornáztam, de annyira nem sok kedvem volt. Csak sajnos nem olyan jó a közérzetem, ha egész nap ülök és le is gyengülök nagyon, alapból gyenge a szervezetem, mint a harmat. Szóval az ülő munka miatt kellett időt szánnom a mozgásra a szabadidőmből. Jó, legalább a zene ment közben. ;)

2016. dec. 14. 21:00
 5/22 bollocks ***** válasza:
Mondtam már a másik kérdésed alatt is, hogy van megoldás: mondj fel, tárt karokkal vár a közmunkaprogram. Egész nap kapálhatsz meg gyomlálhatsz, tök boldog leszel tőle.
2016. dec. 14. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Az a kérdés túl összetett volt és elment másik irányba. Itt a gondolataim egy része. ;) Ez önmagában kevésbé összetett.
2016. dec. 14. 21:33
 7/22 dq ***** válasza:
45%

A fenti válaszokkal ellentétben az igazság egyrészt az, hogy az evolúció* egy generáció alatt is megfigyelhetõ, másrészt pedig hogy a szerzett képességeink és tulajdonságaink is öröklõdnek és nem csak a kapott DNS-ünket adjuk tovább.


* ahol evolúció alatt most nem a fajok eredete címû könyvecskét kell érteni, hanem a fajra jellemzõ tulajdonságokat, még mielõtt valaki nekem esne.


Tehát igen, a 100 évvel ezelõtti emberek kicsik voltak, az 20 évvel ezelõttiek magasak, a mostaniak meg kövérek.

A táplálkozás és életmód változása miatt alakul ki, de, az utódokra is öröklõdik.


Szvsz rövid idõn belül torzulni fog a testfelépítés a mostanihoz képest, az ülõ életmódhoz hangolódva.

2016. dec. 15. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

"a szerzett képességeink és tulajdonságaink is öröklõdnek és nem csak a kapott DNS-ünket adjuk tovább"

Na ez az, ami NEM igaz. Pontosabban valami icike-picike öröklődhet... de még nem tudni, hogyan. Viszont ez nagyon kevés!


"Tehát igen, a 100 évvel ezelõtti emberek kicsik voltak, az 20 évvel ezelõttiek magasak, a mostaniak meg kövérek"

Ez csak arról szól, hogy mi történik veled a fejlődésed során. Hogyan és mennyire vagy képes kibontakoztatni a MEGLÉVŐ képességeidet, adottságaidat. Ez NEM érinti az utódaidat!

2016. dec. 15. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Nem is szó szerint gondolom így, de képletesen mindenképp.
2016. dec. 15. 08:45
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

"képletesen"

Ezt hogy gondolod?

Ez csak akkor lenne igaz, ha a szülő a nem megfelelő (túl alacsony, túl sovány vagy túl kövér) gyerekét nem gondozná, hanem hagyná meghalni. Azért ez nagyon ritka!

2016. dec. 15. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!