Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Milyen módszerrel lehetne...

Milyen módszerrel lehetne bizonyítani azt, hogy a szekrényben csak akkor vannak dolgok, amikor kinyitjuk és látjuk őket?

Figyelt kérdés
tehát addig nincs a világba "betöltve"

2017. jan. 1. 19:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy...
2017. jan. 1. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
80%
Tök jó kérdés. Én a tükörrel kapcsolatban szoktam hasonlón gondolkodni :)
2017. jan. 1. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
87%

Mitől kellene eltűnnie, ha becsukod a szekrény ajtaját?

Egyébként szerelj fel egy infrakamerát a szekrényben, vagy tegyél egy digitális regisztrálós mérleget a szekrény alá.

2017. jan. 1. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
86%

Röntgensugarakkal könnyen ellenőrizhető.

Amúgy sok mátrixot néztél az ünnepek alatt?

2017. jan. 1. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

#4

neeem, ismerősömmel beszéltünk erről és felvetődött hogy be kéne bizonyítani, de nem tudjuk hogy kellene :D

2017. jan. 1. 21:04
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Bár azt nem láthatod, hogy tele van a szekrényed, ha éppen fizikailag nem vagy ott, mégis következtethetsz arra, hogy ugyanúgy minden a helyén van anélkül, hogy te ott lennél, mert:

-Kamerákat, hangrögzítőket bárhová fel tudsz szerelni, így azok felveszik a távollétedben is, hogy mi történik a szekrényedben. Mivel még senki se tapasztalt a felvételén olyat, hogy az adott hely "ne lett volna betöltve", valószínűleg ettől nem kell tartani.

-Tegyük fel, hogy nincs senki a szekrénynél. Mondjuk, hogy egy apró molylepke belerepül. Ha a szekrény belseje "nem lenne betöltve", akkor mi történne a molylepkével? Minimum az, hogy nem tudná megrágni a ruhádat, mert az "nincs betöltve", nem vagy ott. A valóságban azonban bárki tapasztalhatja, hogy kirágta a moly a ruháját, anélkül, hogy észrevette volna, így a világ nem teheti meg azt, hogy "ne legyen betöltve", de mondok jobbat: Honnan tudod, hogy fent van a Szaturnusz az égen, amikor épp nem figyeled meg távcsővel? Egy élőlénynek sem kell látnia a Földön a Szaturnuszt, így bátran megtehetné, hogy "nem tölt be", a valóságban azonban káosz lenne: a Szaturnusz holdjaira nem hatna a Szaturnusz gravitációja, így azok szétrepülnének a Naprendszerünkben. Ilyet azonban nem tapasztalunk. Magyarul a testeknek muszáj ott lenniük, ahol, (nem tehetik meg, hogy "nem töltik be magukat") mert a fizika törvényei miatt kölcsönhatásba kerülhetnek más testekkel.

-Túl sok problémás kérdést felvet:

Miért pont a szekrény belseje nincsen meg? Mi van akkor, ha én egy másik szobában vagyok? Akkor vajon csak a szekrény belseje nincsen meg, vagy az egész szoba hiányzik? Ha pedig távol vagyok a háztól, mondjuk egy múzeumban, akkor vajon mi lehet az igazság? A szekrényem belseje nincsen meg csupán? Vagy a szobám nincsen meg? Vagy az egész ház hiányzik? Vagy az egész utca, ha épp senki nincs otthon az utában?

-Ellent mond a megmaradási törvényeknek.

-Ki vagy mi az, aki/ami szabályozza ezt az egészet? Mi az értelme annak, hogy eltűnik a szekrényem csak mert nem vagyok ott? Miért kéne eltűnnie?


Szóval szerintem ettől nem kell tartanunk.

2017. jan. 1. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem pár dolog jutott erre eszembe.

1. kamerát szerelsz a szekrénybe, és megfigyeled, ott marad-e a tartalma.

2. Felgyújtod az egész szekrényt, és ha a tartalom ott van mikor becsuktad, annak is égnie kell, aminek látható nyoma marad utána.

3. A szekrényt egy erre alkalmas mérlegre helyezed, és megméred a súlyát. Ha a szekrényajtót becsukod, és a szekrény súlya nem csökken, a tartalma benne van továbbra is.

2017. jan. 1. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 EagleHUN ***** válasza:
100%

Tudom hogy a Schrödinger macskája nevű gondolat kísérletre gondolsz kérdező!

De amit abban szemléltetnek az csak a quantum világban érvényes! Ugyanis ott inoghat még a "mérleg", egy egy részecskére vonatkozóan.

De bármilyen tárgyat is raksz be a szekrényedbe, az gyakorlatilag 99.99999999999999...% -osra növeli az esélyét hogy az akkor is ott lesz amikor be van csukva a szekrényajtó.

És kb ugyanilyen kicsi az esélye annak is hogy egy üres szekrényben hirtelen megjelenik ... mondjuk ... egy plazmagenerátor. XD


Szóval ez a makro világunkban nem műxik.

2017. jan. 1. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 EagleHUN ***** válasza:
100%
2017. jan. 1. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
62%

Miért kell olyat bizonyítani, ami alapvető fizikai törvényszerűségeknek mond ellent mint amilyen az energia- és anyagmegmaradás?


Másfelől ha filozófiai úton akarod szemlélni, én úgy tudom, hogy a filozófiai kérdéseknek sosincs bizonyítása, vagy hogy létezne rájuk egy egyértelmű teljesen bizonyos helyes válasz.

2017. jan. 1. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!