Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Valaki elmagyarázná nekem,...

Valaki elmagyarázná nekem, hogy mi a gondolatritmus? (elnézést ha rossz helyre írtam, még új vagyok)

Figyelt kérdés

2017. jan. 20. 15:29
 1/7 anonim ***** válasza:

Ajánlom a "házi feladat" témakört.

Vagy a guglit - az gyorsabb és nem beszél vissza.

2017. jan. 23. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Lienci válasza:
2017. jan. 23. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 epikus ember válasza:

Gondolatritmus:

Teljes gondolatsorok, mondatok vagy fontos mondatrészletek meghatározott rendben való, ritmikus visszatérése vagy variálása. A népballadák gyakori költői eszköze, pl.: "Jó napot, jó napot/ tizenkét kőműves!/ Neked is jó napot/ Kelemen Kőműves!" A bibliai szövegeknek is gyakori rendezőelve. Abban különbözik a gondolatpárhuzamtól, hogy ellentétes elemekre is kiterjedhet.

2017. jan. 25. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Kedves első: azért tettem fel a kérdést, mert órán ugyan lediktálta a tanár, de nem értettem.


2. és 3. válaszoló: Köszönöm!

2017. jan. 29. 18:27
 5/7 anonim ***** válasza:

De attól még a házi feladatok közé tartozik, és nem kell tudós hozzá!

Azért nem lehet itt megtalálni a TÉNYLEG ide illő kérdéseket, mert mindenki ide hány minden reszlit, ami csak az eszébe jut. Arra vannak a kategóriák, hogy ezeket szétválasszuk!

2017. jan. 30. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Mondtam, hogy új vagyok, és ez nem házi feladat, hanem az órai anyagot nem értettem!
2017. jan. 31. 14:03
 7/7 anonim ***** válasza:

Akkor is közelebb áll a feladathoz, mint a tudományhoz.

Ez nem egy izgalmas, esetleg eldöntetlen tudományos kérdés, hanem egy olyan, ami a "kis"iskolás tananyagban ott van.

Nem nagy baj, hogy véletlenül ide került, de azért jobb lenne, ha a helyére kerülne, és a többi ilyen kérdés is.

2017. jan. 31. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!