Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A nyelvek (pl: angol, német)...

A nyelvek (pl: angol, német) logikusak?

Figyelt kérdés

2017. jan. 22. 19:00
 1/6 anonim ***** válasza:
32%
MINDEN nyelv logikus azok számára, akiknek az az anyanyelve.
2017. jan. 22. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Alapvetően minden nyelv logikus, de mivel javarészt a beszélők által, sokszor szabályozatlanul alakul, ezért tekintélyes mennyiségben kerülnek bele logikátlan elemek is.
2017. jan. 22. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Bármikor, ha a logikát keresed, akkor a fejedhez vágják, hogy a nyelv nem mindig logikus.

Bármikor, ha magadtól nem jössz rá valamire, a fejedhez vágják, hogy tudnod illene, elvégre a nyelv logikus.

Középút nincs.

2017. jan. 22. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
18%

Azok már hozzászóltak (a pontozásukkal), akiknek fogalmunk sincs erről.

Azok is, akiknek van, igaz elég tömören. A nyelv logikája (ami természetesen van, különben nem is létezne), az adott nép fejlődésének, ősi kultúrájának, környezetének, más népekkel való érintkezésének a története. Kifejezi a kapcsolatrendszert és sok mást.

Az északi népeknek több tíz szavuk van a hó, jég kifejezésére. Hiszen ez sokféle formában létezik, sokféle hatása van, ami az adott nép életére meghatározó hatással van. Egy afrikai népnek lehet, hogy szava sincs rá. Minek, sose találkozott vele. A haladás a magyar nyelvben vagy száz szóval írható le. Nem meglepő egy lovasnemzettől, egy romantikus hajlamú néptől. Tud ilyen a mongol is. No de az olasznak nincs szükség efféle finomságokra (nem a jelen állapotokról beszélünk, hanem a történelemről).

2017. jan. 22. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
79%

Bizonyos szempontok szerint igen, más szempontok szerint meg nem. De ez minden nyelvre jellemző, mindegyikben vannak kivételek (még az eszperantóban is, pedig az egy direkt logikára alapuló, a lehető legkevesebb kivételt tartalmazó mesterséges nyelv).


A németben pl. gyakorta egyáltalán nem logikusak a névelőhasználatok, rengeteg szabály van rájuk, hogy minek miért az a névelője ami, de ezek alól is vannak kivételek, és a kivételek alól is kivételek. Ez egy olyan keszekusza rendszer, hogy egyszerűbb megtanulni minden szót egyesével a névelőjével, mint a különböző szabályokat és kivételeket.


Az angol is logikus, annyira biztosan mint bármely más nyelv, de pl. a múlt idő képzése már gyakran nem az - ráadásul a leggyakrabban használt igék múlt idejében van a legtöbb kivétel. De ilyen "rákfenéi" minden nyelvnek vannak, a magyarnak is szép számmal.


Szóval igen, logikusak, de kivételek is akadnak szép számmal, azonban ez nem csak az angolra és a németre jellemző, hanem bármely más nyelvre is.

2017. jan. 23. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Sokszor logikusak, de nem mindig.
2017. jan. 23. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!